Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Beko ve LEC anlaşması duyuruldu

Beko ve LEC anlaşması duyuruldu

Beyaz eşya markası olarak bilinen Beko, LEC (League of Legends European Championship) sponsoru oldu.

Son dönemlerde yaptığı yatırımlarla adından sıkça bahsettiren Beko, şimdi de LEC’e sponsor olarak kendini gösteriyor. 1955 yılında Koç Holding bünyesinde kurulan şirket, hem Türkiye’de hem de yurtdışında oldukça yüksek oranda tanınan bir marka durumunda. Beyaz eşya ve ev aletleri konusunda en iyilerden biri olan Beko, uzun bir süredir hem başarısını istikrarla sürdürdüğü hem de bu başarıyı farklı anlaşmalar ile taçlandırdığı bir süreç yaşıyor. Her bir anlaşmada, yeni bir sektöre giriş yapan şirket, bu anlaşmaları devam ettirecek ve birçok alanda adından bahsettirmeyi devam ettirecek gibi görünüyor.

Daha önce basketbol alanında spor sektörüne giriş yapan Beko, ilk kez espor sektöründe kendini gösterek ve bunun devamının gelip gelmeyeceği merak ediliyor. Tanınan markalar ile isimlerin sponsor olması ve yatırım yapması esporun büyümesini hızlandıran ve yaygınlaşmasını sağlayan unsurlardan biridir. Bu sebeple espor takipçileri ve organizasyonlar için oldukça pozitif karşılanan bu anlaşma, Riot Games için de aynı etkiyi uyandırıyor.

Her sektörden ve her alandan sponsorluk ile yatırım anlaşmalarını görmeye başladığımız esporun, gün geçtikçe büyümeyi hızlandıracağı ve ilerde olmazsa olmaz konumuna geleceği kesin gözüyle bakılan bir durum. Bu durumun hızlanmasında büyük katkı sağlayan anlaşmalarda, ilerideki günlerde hangi isimleri, markaları ya da kuruluşları görecemiz ise merak konusu oldu.