Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Baron ve Ejder buffları değişiyor!

Baron ve Ejder buffları değişiyor!

Dün gece gelen PBE güncellemelerinde önemli değişiklikler yaşandı. Uzun zamandır objektiflerden ırak değişiklikler gerçekleştiren oyun geliştiricileri, sezon ortasını beklemeden ilk objektif değişikliklerine başladı. Güncellemelerden ilk faydalanan Baron oldu. Buffın başlangıç taban AD ve AP değerleri yükseltilirken 27:30’da verdiği AD ve AP değerler ayrıştırılarak 40. dakikaya çekildi ve 48 AD ve 80 AP olarak güncellendi. Kuşatma minyonlarının turretlere uyguladığı hasar ise 100%’den 300%’e çekilirken güçlendirilen minyonlar ise rakip şampiyonlardan %50 daha az hasar alacak.

Bir diğer önemli değişikliğimiz ise Kadim Ejder’de. Oyun boyunce biriktirilen Ejder bufflarını daha güçlü kılan Kadim Ejder artık 8 dakikada bir doğacak. Kadim Ejder’in verdiği ilk güçlendirme değişmezken sonraki Kadim bufflarının süreleri 300 saniyeye çıkartıldı. Bunun yanında yakma hasarı yükseltilen buffın Element Ejderleri’nin sağladığı güçlendirmelerden ilki %50 etkili olurken diğer katlemetlerden elde edilen bufflar ise %100 etkiye sahip olacak.

Oyununun objektif kontrolü her zamankinden daha önemli bir hale gelirken takımların orta-geç oyundaki stratejileri ise bu güncellemelerin 8.4 ile gelmesiyle daha da önemli bir hal alacak.