Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Algos, 5 Ronin Akademi’ye transfer oldu!

Algos, 5 Ronin Akademi’ye transfer oldu!

Sezon başında herhangi bir takımla anlaşmayan destek Algos, önümüzdeki haftalarda 5 Ronin Akademi forması giyecek.

Sezon başındaki beşlisinin bir kısmını değiştiren 5 Ronin, akademi kadrosunda da bazı değişiklikler yaptı. Bugün yapılan açıklamaya göre akademide forma giyen Dellal, Team Aurora ile anlaşma sağladı ve 5 Ronin Dellal'dan boşalan koltuğu Algos ile doldurdu. Algos bu sezonun başında herhangi bir takımla anlaşmamıştı ve en son geçtiğimiz sezon 1907 Fenerbahçe Espor Akademi forması giymişti.

Profesyonel oyunculuk kariyerine AfterShock Esports formasıyla başlayan Algos, o zamanki kadrodan lige yükselmeyi başaran isimler arasında yer alan destek HWA Gaming bünyesinde yer aldı. Takımın adı İstanbul Wildcats olarak değiştikten sonra kadroda yer aldı ve ardından takımdan ayrıldı. 2020 Kış Mevsimi'nde Team Aurora forması giydi ve hem VFŞL'de hem de Akademi Ligi'nde Vadi'ye indi.

Algos'un son durağı ise 1907 Fenerbahçe Espor oldu. Akademi Ligi'nde oynadıktan sonra takımdan ayrıldı ve bu sezon başında hiçbir takımla anlaşmadı. Algos, Dellal'ın Team Aurora'ya transfer olmasıyla birlikte 5 Ronin Akademi ile anlaşmaya vardı.

5 Ronin Akademi'nin playofflara katılma umutları sürüyor. Algos'un gelişi ile birlikte takımın bunu başarıp başaramayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.