Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Akademi Ligi’nde şampiyon Galakticos!

Akademi Ligi’nde şampiyon Galakticos!

Finalde Team Aurora'yı 3-1 ile geçen Galakticos, Akademi Ligi 2021 Kış Mevsimi şampiyonu olmayı başardı.

Akademi Ligi'nde sezonun ilk aşaması tamamlandı. Normal sezon mücadelelerinin ardından playofflara kalan Galakticos, Papara SuperMassive, Galatasaray Espor ve Team Aurora yarı finalde kozlarını paylaştı. SuperMassive'i 3-0 ile geçen Galakticos finale yükselen ilk takım oldu. Diğer yarı final mücadelesinde ise Galatasaray Espor'u 3-2'lik çekişmeli bir mücadelenin ardından mağlup eden Team Aurora finalde Galakticos'un karşısına çıktı. Bugün oynanan mücadelenin ardından Aurora'yı 3-1 ile geçen Galakticos, Akademi Ligi 2021 Kış Mevsimi şampiyonu olmayı başardı.

Hem Galakticos hem de Team Aurora genç ve tecrübesiz oyunculardan kurdukları kadrolarıyla hem Akademi Ligi hem de Şampiyonluk Ligi'nde mücadele ediyordu. Bu iki takım da VFŞL'de playofflara katılamamış fakat Akademi Ligi'nde tozu dumana katmıştı. Bu yılın en büyük çıkış yapan takımlarından Galatasaray'ı yarı finalde geçen Team Aurora ve geleceği parlak oyunculardan kurulu SuperMassive'i 3-0 mağlup eden Galakticos'un mücadelesi de bir hayli keyifliydi.

Seri boyunca rakibine sadece bir maç kaybeden Galakticos Akademi baskın bir oyun oynayarak kupayı kaldırdı. Prime, Roulette, Blake, Jeyrus ve Shawi Katami kariyerlerinin henüz başında önemli bir başarı kazandı. Team Aurora tarafında ise kariyerinin başında olan birçok oyuncu bulunuyor. Onların da final tecrübesi ilerisi için bir hayli değerli olacaktır.

Akademi Ligi şampiyonu Galakticos ve finalisti Team Aurora'yı tebrik ederiz. Geri kalan bütün takımların da sergiledikleri performans ve geleceğe yaptığı yatırımlar neticesinde ligimizin ileride geleceği yerlere ulaşmasında büyük adımlar attığının altını çizmekte fayda var.

Görsel: Galakticos