Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Achuu, Dark Passage’a transfer oldu!

Achuu, Dark Passage’a transfer oldu!

Ülkemizde SuperMassive ve HWA Gaming gibi takımlar oynayan Danimarkalı nişancı Achuu, Dark Passage'a transfer oldu.

Sezona 5 yerli ve genç oyuncuyla başlayan Dark Passage, geçtiğimiz haftalarda ormancı değişikliğine giderek Maxi ile anlaştı. Yoluna sadece Maxi'yle devam eden takımın 1 yabancı hakkı daha vardı. Bugün yapılan açıklamaya göre o slot da doldu. Bir dönem ülkemizde oynamış ve taraftarlar tarafından çok sevilen nişancı Achuu, Dark Passage'a transfer oldu. Transferin ardından takım kadrosu: Juuzou, Maxi, WaenA, Achuu, Absolute.

Kariyerinde birçok farklı takımın formasını giyen Achuu, son olarak MnM Gaming'de oynadı. Geçtiğimiz 1.5 yılı İngiltere'de geçiren isim Türkiye'de son olarak 2018 yılında boy gösterdi. O dönemde HWA Gaming forması giydi ve hem Yükselme Ligi hem de VFŞL'de mücadele etti. Ülkemize ilk olarak SuperMassive formasıyla merhaba dedi ve o dönemde Kış Mevsimi şampiyonluğu yaşadı. Achuu, SUP'un MSI'da CLG karşısında aldığı galibiyette Vadi'de yer alıyordu.

Dark Passage bu sezon Black ile başlad, Wasteee ile devam etti ve şimdi 3. nişancısını transfer etti. Black, Team Aurora'ya transfer olmuştu. Achuu'nun gelişiyle Wasteee'nin akademi takımına geçmesi bekleniyor. DP 9 galibiyet 4 mağlubiyetle VFŞL'de 3. sırada yer alıyor. Achuu'nun oyun içi kararlarıyla takım makro oyununun seviye atladığını görebiliriz.