Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 8.4 Yama Notları duyuruldu

8.4 Yama Notları duyuruldu

Eşya değişiklikleri, GP ve Zoe nerfleri, Volibear buffları ile 8.4 yayınlandı.
İlk hedefimiz şampiyonlar. Oyunda hâlâ güçlü bir profile sahip olan Evelynn’in E yeteneğine buff getirildi. Taban hasarı ve güçlendirilmiş hasarı yükseltildi. Metadan ve soloqdan uzak duran Fiddlesticks’in yüzü bu yama ile gülüyor. E’sinin bekleme süresi tüm seviyelerde 10’a çekilirken minyonlara uyguladığı hasar 100%’e yükseltilirken ultisinin bekleme süresi isedüşürüldü.
OTP oyuncuların eline geçtiğinde adeta ölümşakıyan Kalista’nın kemeri sıkıldı. Taban menzil, saldırı gücü, saldırı hızı ve saldırı hızı artışı nerflendi. W’sundaki Oathsworn’un yanında kazandığı saldırı hızı ise kaldırıldı. Bundan böyle Oathsworn yakınlarındayken kademeli olarak saldırı gücü kazanacak. Kalista’daki son değişiklikler ise E yeteneğinde. Tüm seviyelerde 30 mana bedeline sahip olan yetenek artık ilk seviyelerde daha az mana sömürecek.
Kog’Maw’ın W’su bufflanırken Shyvana Q yeteneğinin ikinci vuruşuna nerf aldı. Aldığı rework sonrası oyundaki popülaritesi yükselen Swain ise bu yama dengelendi. W yeteneğinde erken seviyedeki mana bedeli düşürülürken ultisinde bir değişikliğe gidildi. Artık odaklanma esnasında öldürüldüğünde yük kaybı yaşamayacak.
Talon taban MR’ına büyük bir buff gördü. Şampiyon artık büyücülere karşı erken seviyelerde daha avantajlı. Turret yıkımında oldukça etkili olan Tristana’nın ultisinin bekleme süresi yükseltildi. Twitch, E yeteneğinin taban hasarına nerf aldı. Xin Zhao’nun pasif hasarı nerflenirken W’sunun kullanım süresi bufflanırken yeteneğin kullanım mekaniği ise değişti.
Zed ise bu yama ile ultisine bir buff alıyor ve bekleme süresinde kısalma kazanıyor. Soloq ve profesyonel maçlarda oldukça güçlü olan Zoe ise bu yama ile iyice dengeleniyor. Şampiyonu daha çok pasif yeteneğini kullanmaya iten değişiklikler ile artık pasifi daha çok hasar verecek. Q yeteneğinin AP oranı ve taban hasarı ise nerfleniyor. W’sunda ise TP büyüsünü artık minyonlardan alamayacak. Erken seviyelerdeki bonus hareket hızı ve AP oranı ise bufflandı. E yeteneğinde ise yeteneği bir rakip şampiyona tutturmadan elde edilen bekleme süresindeki azalma kaldırıldı. Uyuştu’nun kaldırılması ile hedef artık uykuya dalmıyor.
Belki de yamanın en çok beklenilen değişiklikleri ise Rengar’da. Aldığı rework sonrası eskisi kadar güç patlaması yaşayamayan Rengar’ın bu yama ile eski günlerine dönmesi beklenebilir. Rengar artık pasifinden gelen çalıdan atlama yeteneğini daha kısa mesafeden gerçekleştiriyor. Artık biriktirdiği Kemikdiş Kolye yükleri ise Vahşet yükleri ise özel bir sese sahip. Q yeteneğinin taban hasarı, kazandığı bonus saldırı hızı ve AD oranı bufflanırken güçlendirilmiş Q ise artık şampiyon seviyesi ile hasar verecek ve güçlendirilmiş !’dan gelen saldırı hızı ise yine şampiyon seviyesine göre artış gösterecek. W yeteneğinin ise bekleme süresi düşürülürken E yeteneğine dokunulmadı. Ultisinde ise artık bir birime atladığında kritik saldırı gerçekleştirmeyecek. Bunun yerine toplam AD’sinin 30%’u kadar hasar verecek ve 4 saniyeliğine zırh deşme kazanacak. Rengar ultisi, artık rakibinin 1200 unit yakınlarındayken rakiplerinin haberi olacak. Ultisi ile harita üzerinde görüş kazanması ise ulti süresi boyunca devam edecek. Yani bir rakibinin menziline girip çıkması onu tekrardan görünmez yapmayacak.