Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 TCL Yaz Mevsimi 3. Hafta 3. Gün

2018 TCL Yaz Mevsimi 3. Hafta 3. Gün

Günün kapanış karşılaşması DP ile lige hiç de fena bir başlangıç yapmayan BUR arasındaydı. Kairos’un sınav sebebiyle olmadığı karşılaşmada LongB laneinden ferâgat ederken koltuğunu Berentt doldurdu. Kâğıt üzerinde BUR’un favori olduğu karşılaşmada Stefan yine harika bir early game ortaya koydu. Mid gamede rakibinin hatalarını değerlendiren DP oyuna ortak olurken altın farkını da kapatmaya başladı. Maçın genelinde DP ağırlığını yansıtsa da fightlarda BUR rakibikini gafil avlayan taraftı. Milica ve Stefan ikilisiyle ölüm saçan BUR haftayı galibiyetle kapattı.

Günün ikinci maçında gold funnele yönelen YC, Madness’ı kolay şekilde öne geçirebilmek için Kai’Sa ve Mojito’nun Braum’u ile beraber hareket ettiler. MagiFelix ise Swain ile Zzus’a eşlik etti. YC proaktifi iyi oynayan takımdı. Rotasyon ve objektifler üzerine stratejileri altın ve kulede öne geçen YC oyunu kapatmakta bir hayli güçlük çekti. Her şey YC için pozitif ilerlerken dakika 44’te Trix’in çaldığı Baron ile oyuna yeniden dönen HWA, YC’nin inhi skorlarını engelleyemedi. Dakika 50’de oyunu kapatmak isteyen YC, rakibinin üssüne dayansa da HWA’nın beklenilmeyen defansını aşamadı. Karşı saldırı ile rakibini tek tek düşüren HWA ise haftayı 51 dakika sonrası galibiyet ile kapatarak süsledi.

Üçüncü maçta ise Naru’nun ellerinde LeBlanc’ı gördük. Sezon başından beri kendi kimliğinden ırak bir şampiyon havuzu edinen Naru ve Freeze, nam saldıkları pickler LB ve Draven ile rifte indi. Skor perdesini açan AUR, aldığı 3 Mundo skoruna karşılık bot kulesini kaybetti. Bu dakikadan sonra harika bir makro ortaya koyan RB top rotasyonunu kule skoruna çevirdi. Alınan Baron sonrası rakibinin üssüne düşen RB maçı 26. dakika sonunda zorlanmadan kapattı. Freeze’in Draven oyunu ise maçı günün en güzel maçı kılmaya adaydı.

Haftanın kapanış karşılaşması ise beklenen 1907 FB ve SUP karşılaşmasıydı. Gold funnele giden FB Zergsting’i Braum ile mide gönderdi. Frozen ise Morgana ile padden’ın yanına indi. Dakika 4’te GBM ve Zeitnot’ın gördüğü 2 skor sonrası SUP alışılagelmiş oyunun sergilemekte hiç gecikmedi. FB’nin rotasyonlara yanıt verme çabası SUP’a skor olarak yansıdı. Nocturne’un ultisi ile bir andaFB’nin üzerine çöken SUP burada pozisyon avantajıyla 3 skor çıkardı. Baron sonrası rakibinin üzerine yürümekten çekinmeyen SUP haftayı galibiyetle kapattı.