Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2018 TCL Yaz Mevsimi 2. Hafta 3. Gün

2018 TCL Yaz Mevsimi 2. Hafta 3. Gün

Haftanın son günü büyük bir heyecan ile başladı. R 1907 FB ile HWA açılışı yaparken devamında RB vs. YC, SUP vs. BUR ve DP vs. AUR maçları oynandı. Pick phasede Trix üzerine oynayan FB gold funneling komp şampiyonlarını kısıtladı. Earlyde Armut’a oynayan FB üst üste aldığı skorlar ile Thaldrin’i itemda öne geçirdi. 2 infernal drake ile mapte rotasyonlara yönelen HWA’yı kısan FB 2 skor verdiği fightta 4 skor ile mid iç kuleyi açtı. Baron’a başlayan FB’y, Revanche’ın harika combosu ile temizleyen HWA Armut’un da dahil olmasıyla objektifi aldı fakat efektif kullanamadılar. Elder sonrası FB’den 3 skor alan HWA 4 drake+elder ile maçı bitirdi ve galibiyetini dörde yükseltti.

Günün ikinci karşılaşmasında ikinci haftaya daha orantılı başlayan RB ile YC karşı karşıya geldi. RB’nin early proactive oyunun üstlenen Closer adeta oyunu kendi elleriyle şekillendirdi. Mojito’nun yetersiz kaldığı pathingde Zzus’un da bolca yakalanmasını not etmek gerekiyor. Kendi oyununu oynayan RB haftayı galibiyetle kapattı.

Günün üçüncü karşılaşmasında zirve adayı SUP ile ikinci haftaya harika bir giriş yapan BUR vardı. Bot lanee ağırlığını veren SUP, İlk Kan’ı Zeit’ta bıraktılar. Bu dakikadan sonra SUP bilindik taktiği ile rakibini domine etmeye başladı. Dakika 13 olmadan iki item bitiren Ezreal ile birlikte SUP snowballa bağladı. 3 drake sonrası BUR’un ormanında 4 skor çıkaran SUP ardından kolay bir Baron aldı. Baron sonrası maçı daha uzatmayan ekip maçı 26 dakikada kapatarak lider koltuğuna yerleşti.

Haftanın kapanış karışılaşmasında DP vs. AUR karşı karşıyaydı. Maça hızlı başlyana AUR earlyde Rain ve Wisdom’ın ellerinde skorları buldu. Dakika 19’da DP’nin başlattığı savaşı 3 skorla sonlandıran AUR mid kuleyi yıktı. Baron aldıktan sonra rakibin top inhi kulesini düşüren AUR bir dakika sonra bot inhi kulesini de düşürdü ve maçı 27 dakikada kapatarak oldukça dağınık gözüken Dark Passage’ı ligin alt sırasına itti.