Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri TESFED #EvdeKal Kupası duyuruldu

TESFED #EvdeKal Kupası duyuruldu

Türkiye Espor Federasyonu(TESFED), yeni bir turnuvayla daha karşımıza çıkıyor! Koronavirüse karşı #EvdeKal konseptiyle yola çıkan federasyon, herkesin katılabileceği FIFA 20 turnuvası düzenliyor.

TESFED, ana ödül havuzunun 50.000 TL olacağı TESFED #EvdeKal Kupası’nın 1. haftası için kayıtları da başlatmış durumda. Herkesin sağduyulu olup dışarı çıkmaması gereken bugünlerde, evde sıkılmamanız ve rekabeti sonuna kadar yaşamak için bir fırsat.

Turnuva, şu anda sadece FIFA 20 özelinde yapılıyor. Galibiyet alan herkesin Papara’dan ödül kazanacağı organizasyonun detayları ise açıklandı:

Etkinliğe katılabilmek için öncelikle bir ESL hesabına sahip olmanız gerekiyor. ESL hesabına giriş yaptıktan sonra turnuvaya katılacağınız PSN hesabınızı sisteme bağlayıp, turnuvaya kayıt olabilirsiniz. Katılımların sadece PlayStation 4 üzerinden yapılacağını belirtelim.

1v1 karşılaşmaların olacağı organizasyonda maçlar, çeyrek finale kadar bir maç üzerinden oynanacak(BO1). Çeyrek finaller ve yarı finaller üç maç üzerinden oynanırken, final serisi beş maç üzerinden oynanacak.

Maçlar FIFA 20 Ultimate Team Dostluk Maçları modu üzerinden oynanacak ve maçların uzunluğu 12 dakika olacak. Maçın berabere bitmesi durumunda ise altın gol kuralı uygulanarak kazanan belli olacak. Sadece Türk vatandaşı olanların ya da Türkiye’de ikamet edenlerin katılabileceği turnuvada yer alabilmek için 13 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.

Türkiye Espor Federasyonu’nun düzenlediği #EvdeKal Kupası’nın detayları için linke tıklamanız yeterli.