Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İstanbul Başakşehir ‘Karantina Turnuvası’nda yarı finalde!

İstanbul Başakşehir ‘Karantina Turnuvası’nda yarı finalde!

Temsilcimiz Başakşehir FK Espor, Leyton Orient tarafından düzenlenen FIFA Ultimate QuaranTeam'de yarı finale yükseldi.

İngiltere League Two takımlarından Leyton Orient, resmi Twitter hesabı üzerinden 63 takımı davet ederek bir turnuva organize edeceğini duyurmuştu. Katılım beklenenden fazla oldu ve turnuva tam 128 takım ile başladı. Bu sayede kulüpler kendi taraftar kitleleri için karantina döneminde içerik üretme fırsatı buldular.

Turnuvaya Türkiye'den katılan tek takım olan Başakşehir Futbol Kulübü önce Olimpik Marsilya ardından Amiens, Cheltenham Town, Midtjylland ve son olarak Feyenoord’u eleyerek yarı final biletini almaya hak kazandı. Başakşehir adına sahada yer alan isim ise profesyonel FIFA oyuncusu Sezer “Sanchez” Sabriev. İstanbul Başakşehir turnuva boyunca resmi Twitch kanalından canlı yayın ile maçlarını aktarıyor ve yayınlarına spor dünyasından çeşitli isimleri konuk alıyor. Bugüne kadar Uğur Karakullukçu, Serdar Ali Çelikler, Erman Yaşar ve Tahsin Hasoğlu’nun konuk olduğu kanala yarı final maçı için sürpriz isimlerin katılması bekleniyor.

Yarı final maçlarının detayları henüz belli değil. Güncel bilgiye Başakşehir'in Twitter, Facebook ve Instagram hesapları üzerindne ulaşabilirsiniz.