Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İstanbul Başakşehir Esports’tan FIFA oyuncularına jest

İstanbul Başakşehir Esports’tan FIFA oyuncularına jest

Son yıllarda yaptığı sağlam transferlerle Süper Lig'e damga vuran İstanbul Başakşehir'in espor şubesi İstanbul Başakşehir Esports Mert Günok'un 99 overall özel FUT kartını çekilişle bir şanslı kişiye vereceğini duyurdu.

Çoğu furbolcunun hobi olarak oyun oynadığını biliyoruz. Mesut Özil'in Twitch üzerinden yayını açacak kadar sıkı bir Fortnite oyuncusu olması ve Simon Kjaer'in dünyanın en çok indirilen mobil oyunlarından biri olan Clash of Clans'ın küresel sıralamasında ilk 200'e girmesi gibi istisnalar dışında diğer futbolcuların oyunların rekabetçi kısmına önem vermeyip öylesine oynadığını düşünürdük. Lakin geçtiğimiz saatlerde İstanbul Başakşehir Esports futbolcular arasında FIFA'da hünerli ve oyunlardaki rekabete önem veren bir istisnanın daha olduğunu açıkça belirten bir tweet attı.

Son zamanlarda gerek Milli Takım'da gerek Süper Lig'deki güzel performasıyla adından sıkça söz ettiren A Milli Takım'ın başarılı filebekçisi Mert Günok kalecilikte iyi olduğu kadar FIFA'da da iyiymiş..Çok bilimese de EA Sports, FIFA Ultimate Team oynayan profesonel futbolcular için özel kartlar tasarlıyor. Oyuncuların 99 reytinge ve gerçek hayattaki becerilerine oranla istatistiklere sahipl olduğu karttan sadece bir tane olmak şartıyla kendi adına kart tasarlanan futbolcu bu kartı Ultimate Team kadrosunda kullanabiliyor. Bu kart ilk kez Milli bir oyuncumuz için tasarlanırken İstanbul BaşAkşehir Esports 99 reytingli bu önemli kartı çekiliş ile vereceğini bu tweet ile duyurdu:

Tweet'ten de görüldüğü üzere çekiliş 9 Şubat 2020 tarihinde sonlanacak. Çekilişe @Ibfk2014E adresi üzerinden katılabilirsiniz. Bol şans!