Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri isopowerr ve Riv9, P!NÇ’e konuk oldu

isopowerr ve Riv9, P!NÇ’e konuk oldu

Türkiye’nin başarılı FIFA takımlarından Futbolist’in başarılı oyuncularından isopowerr ve Riv9, Oğuzhan Uğur’un P!NÇ adlı programına katıldı. Programda hem esporda FIFA konusuna değindiler hem de oynadılar.

Futbolist, 2017 yılında kurulduğu günden beri FIFA sahnelerinde önemli başarılara ulaştı ve adından sıkça bahsettirdi. Türkiye’nin son FIFA şampiyonu unvanıyla anılan takım, FIFA eClub World Cup’a katılım sağlama hakkı kazanan ilk Türk takımı olma başarısına da ulaştı. Londra’da düzenlenen turnuvada, yarı final aşamasına kadar yükselen Futbolist, finale yükselemese de turnuvayı 3. sırada tamamladı. 250 takım arasından bir önceki senenin şampiyonu ve elemeleri geçen 15 takımın yer aldığı turnuvaya dâhil olmak bile büyük bir başarıyken ilk sıralarda tamamlamanın önemi göz ardı edilemez.

Takımda, Türkiye’nin en iyi FIFA oyuncularından Emre “Riv9” Kayır, dünya genelinde en iyi oyunculardan biri olarak tasvir edilen İsmail Can “isopowerr” Yerinde ve Bulgaristan’ın en iyi oyuncularından biri Sezer “sanchez” Sabriev’i kadroya dâhil ederek takımı güçlendirmişti. Yerinde tercihler yapan organizasyon başarılarının sayısını artıracağı şüphesiz bir gerçek. Futbolist, daha önce Nuri Şahin ile yaptığı iş birliği ve futbolcunun organizasyonun yatırımcısı olduğu haberleriyle anılmıştı.

Takımın başarılı oyuncularından İsmail Can “isopowerr” Yerinde ve Emre “Riv9” Kayır, geçtiğimiz günlerde Oğuzhan Uğur’un P!NÇ programına katıldı ve burada FIFA’daki başarılarından bahsettiler. Ayrıca Riv9, P!NÇ kadrosundan Berk Uçar ile FIFA oynarken, isopowerr da Oğuzhan Uğur ile PES oynadı. İsopowerr ve Oğuzhan’ın oyun anları videoya dâhil edilmese de Instagram hesabından Futbolist’e sorulduğunda isopowerr’ın kazandığı söylendi. Riv9 da Berk Uçar karşısında FIFA’da galip oldu.

 

Flank Esports ile favori takımınızın espor maçlarını ve tüm haberleri takip edebilirsiniz. Ayrıca Fantezi Ligi’nde kendi takımınızı kurabilir, şampiyon olabilirsiniz! Aşağıdaki linke tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.