Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri ESL Brezilya Premier Ligi Finali’ne doğru

ESL Brezilya Premier Ligi Finali’ne doğru

Rocket League ESL Brezilya Premier League Sezon 8’de final karşılaşmasına çok az bir zaman kaldı. Final aşamasına gelene kadar neler yaşanmış, gelin hep birlikte bakalım.

2 farklı Açık Eleme karşılaşmasıyla başlayan turnuvada her iki eleme grubunda da 16 takım bulunuyordu. İlk eleme aşaması 11 Mart, ikinci eleme aşaması ise 18 Mart’ta başlamıştı. Eleme karşılaşmaları tekli eleme formatıyla yapıldı.

İlk eleme aşamasını geçen takımlar

  1. Team Synergy
  2. Lotus
  3. Orchid
  4. LaQuimica e-Sports

İkinci eleme aşamasını geçen takımlar

  1. Erodium
  2. Lowkey Esports
  3. FantasyDeath
  4. INTZ eSports

27 Mart ve 17 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen grup aşamasında ise Bo5 formatı kullanıldı. Bu aşamada mücadele eden takımlar, 4 takımdan oluşan 2 gruba ayrıldı. Grup aşamasının sonucunda yüzü gülen 4 takım oldu ve play-offlara yükseldiler. İki grupta da ilk 2 sırada yer alan isimler 24 Nisan tarihinde final bileti kazanmak için mücadele ettiler. Bo5 formatı ve tekli eleme sisteminin kullanıldığı karşılaşmalarda final biletine ulaşan takımlar INTZ eSports ve Lowkey Esports oldu. Final karşılaşması Bo7 formatıyla gerçekleşecek ve tarihi 5 Mayıs olarak belirtildi.

Birinci olacak takım 768 bin dolar, ikinci olan takım 486 bin dolar para ödülü alacak. Turnuvanın üçüncüsü ve dördüncüsü unvanlarını alan takımlarsa Erodium ve Orchid oldu. Aldıkları para ödülü ise 304 bin dolar oldu.