Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Tarky Flank Fantezi Ligi kart analizi

Tarky Flank Fantezi Ligi kart analizi

Tarky Kimdir?

 

Jakup Tarky” Vaňkát, Çekya asıllı tecrübeli bir destek oyuncusu. Kariyerine 2014 yılında, şu an dağılan bir Çekya takımında başladı. 2018 kış mevsimine kadar toplamda altı Çekya takımında oynayan oyuncu, ardından EURONICS Gaming takımına transfer oldu. Daha sonra yerel liglerde boy gösteren oyuncu ESB ve ESG takımları ile ikişer kez kupa kaldırdı. Dün açıklanan habere göre Tarky Galaktikos’a transfer oldu. Ruvelius’un koridor arkadaşı olacak oyuncu gayet tecrübeli ve deneyimli. 2017 Kış Mevsimi'nde yükselme ligimizde bulunan Team Vulture'de "K0koo" ismiyle oynadı ve Çileklere çeyrek finalde 3-1 elenip lige çıkamamışlardı.

 

Yaz mevsiminin tecrübeli destek oyuncularından Tarky’nin Hitpoint Masters Season 11 verilerine göre* hazırlanan Flank Fantezi Ligi kartını inceleyelim.

 

 

Şampiyon tercihlerine göre Tarky;

 

Tüm kariyeri boyunca oynadığı en iyi şampiyonlar;

Morgana; 6 oyun 4 galibiyet

Soraka; 2 oyun 2 galibiyet

 

Tüm kariyeri boyunca oynadığı en kötü şampiyonlar;

Lulu; 3 oyun galibiyet yok

Janna; 4 oyun galibiyet yok

 

 

Kişisel analiz; Ruvelius ligin en iyi 3 adc’sinden biri demek yanlış olmaz. Tarky’i canlı izleme fırsatım olmadı ama GAL bence yaptığı transferin farkında. Muhtemelen bir Wendelbo etkisi yaratır ve lig boyunca sıkıntı çıkmaz. Ayrıca öldürme sayısı az olduğu için kartını kullanırken dikkat etmekte fayda var.

 

Flank Fantezi Ligi nedir?

League of Legends oyunun fantezi ligi olan Flank fantezi liginde, Türkiye ve dünyadaki oyuncuların kartlarını, mağazadan Flank puanlarınız ile satın alabilir, kendi takımınızı kurabilirsiniz.

Kendi takımını kur, şampiyon ol, zaferin tadını çıkar!

https://www.flankesports.com/fantezi-ligi