Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Sparz, Team Aurora’ya transfer oldu

Sparz, Team Aurora’ya transfer oldu

1907 Fenerbahçe Espor Akademi'den ayrılan destek Sparz, VFŞL temsilcisi Team Aurora ile anlaşmaya vardı.

Kadrosunu bir türlü istediği şekle sokamayan 1907 Fenerbahçe sezon genelinde birçok değişiklik yaptı. Hem as hem de akademi kadrosunda yeni oyuncularla anlaşan ekip, hali hazırda kadroda bulunan isimlerin birkaçıyla yolları ayırdı. Bu oyunculardan biri de akademi kadrosunun destek rolünü üstlenen Sparz oldu. Bu sezon Fenerbahçe Akademi ile 10 maça çıkan isim dün yapılan açıklamaya göre takımdan ayrıldı. Sparz'ın yeni durağı Team Aurora oldu. Algos'un Aurora'dan ayrılışıyla genç desteğin as kadroda yer alması bekleniyor.

Profesyonel oyunculuk kariyerine geçtiğimiz sezon başlayan Sparz, Dark Passage bünyesinde yer aldı. DP ile iki mevsim boyunca Akademi Ligi'nde boy gösterdi ve hiçbir VFŞL mücadelesinde forma şansı bulamadı. 2020 sezonunun başında Fenerbahçe ile anlaşmaya vardı ancak yine Akademi Ligi'nde oynadı. Fenerbahçe, as takım desteği Wendelbo'yu gönderdikten sonra Sparz'ı VFŞL kadrosuna yükseltmek yerine Farfetch'i transfer etmeyi seçti. Genç oyuncu bir hafta daha akademide oynadıktan sonra dün yapılan açıklamayla takımdan ayrıldı.

1907 Fenerbahçe Espor ve Team Aurora arasında destek takası oldu desek yanlış olmaz. Algos Fenerbahçe'ye transfer olurken Sparz'ın yeni durağı Team Aurora oldu. Kesin bir bilgi olmamasıyla birlikte Algos'un akademide, Sparz'ın ise VFŞL'de mücadele etmesi bekleniyor.

Bu ikili daha önce Akademi Ligi'nde karşı karşıya geldi. Oyun stilleri birbirlerine çok benziyor fakat takımlarına neler katacaklarını zaman gösterecek.