Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri SK Telecom, Riot Games Kore sponsoru oldu

SK Telecom, Riot Games Kore sponsoru oldu

SK Telecom, Riot Games Kore ile 2020 yılına kadar geçerli olacak bir anlaşma imzaladı ve sponsorluğunu ilan etti.

Güney Kore telekomünikasyon şirketi olan SK Telecom, Riot Games Kore ile yayın yayın hakları ve artırılmış gerçeklik (AR) ile sanal gerçeklik (VR) konularını içeren bir anlaşma imzaladı. SK Telecom, Kore’nin en büyük espor organizasyonu olan LCK’nın ana sponsoru olarak 2020 yılına kadar hizmet verecek. Partnerlik anlaşması, SK Telecom’un 5G markası 5GX’in reklamını yapma odaklı olacak.

SK Telecom T1, League of Legends Dünya Şampiyonası’nı 3 kez kazanmış olan tek takım durumunda. SK Telecom T1’in LCK’da rekabet ettiği gibi SK Telecom sponsorluk anlaşması da potansiyel bir çıkar rekabeti konusu oldu.  SK Telecom başkanı Ryu Young-Sang, bu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Espor, 5G’nin ciddi anlamda fark yaratabileceği kilit alanlardan biridir.  SK Telecom, 5G bazında çok yönlü medya teknolojilerinde, üst seviye kullanıcı deneyimini dünyanın en popüler oyunlarından biri olan League of Legends ile gösterebilecek.”

13 Nisan tarihinde, SK Telecom, 2019 LCK Bahar Finalleri’nin canlı yayınını, OTT servis oksusu sayfasında yapacak. Ayrıca, LCK, LoL Dünya Şampiyonası, Mid-Season Invitational  ve All Star etkinlikleri de dahil League of Legends maçlarının yayınını yapmanın SK Telecom’un planları arasında olduğu da belirtildi. Diğer planları arasında ise LCK Yaz Mevsimi karşılaşmalarının AR ve VR yayınlarını yapmak bulunuyor. Bu sayede bahsettikleri üst düzey deneyimi tüm izleyiciler yaşayabilecek.