Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games, League of Legends Dünya Kupası turnuvası düzenlemek istiyor

Riot Games, League of Legends Dünya Kupası turnuvası düzenlemek istiyor

ESPN çalışanı Tyler “FionnOnFire” Erzberger’e göre Riot Games, League of Legends Dünya Kupası turnuvası düzenlemek istiyor.

Erzberger’e göre şu anda bir Dünya Kupası’nın olup olmama ihtimalinden çok ne zaman düzenleneceği konuşuluyor.

Riot Games’in bu turnuvayı düzenlemesinin neredeyse kesin olduğunu söyleyen Erzberger, şirketin bunu doğru bir şekilde yapmak istediğini, oyuncuların takvimleri göz önüne alınarak turnuvayı oynamaya değer kılmayı planladığını açıkladı.

Riot Games’in globalde esporun başında olan John Needam ise geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın toplantısında Dünya Kupası hakkında yorum yapmıştı. Bu konunun çalışanlar arasında sıkça dile getirildiğini belirten Needam, Dünya Kupası’nın hayranlar için harika bir deneyim olduğunu ve kısa bir süre içerisinde duyuru gerçekleştirmeyi umduğunu söylemişti.

Dünya Kupası, League of Legends oyuncularının uzun bir süredir istediği şeylerden birisi. 2011 yılında oldukça küçük Sound Blaster Nations Championship adı altında bir ulusal turnuva düzenlenmiş fakat bunun da devamı gelmemişti.

Dünya Kupası formatının espor alanında fazlasıyla popüler ve başarılı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Overwatch World Cup, StarCraft II Nation Wars ve PUBG Nations Cup turnuvaları oyunun hayranları tarafından sıkı bir şekilde takip ediliyor.