Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Dünya Şampiyonası’nda gerçekleştireceği gelir paylaşımı modelini iptal etti

PUBG Dünya Şampiyonası’nda gerçekleştireceği gelir paylaşımı modelini iptal etti

Esports Insider‘ın haberine göre PUBG, daha önceden duyurduğu ve Dünya Şampiyonası’nda gerçekleştirmeyi hedeflediği takımlara özel eşyaların satışından elde edeceği gelirin paylaşımını iptal edeceğini duyurdu. 

Bu kararın arkasındaki gerekçe olarak ise PUBG’nin takımları temsil edecek kostümlerin geliştirme sürecinin zorluğunu ve bu kostümlerin belirli bir kalitenin altında kalacağı kaygısını gösterdiği belirtiliyor. Takımlara özel çıkacak kostümlerden elde edilecek olan gelirlerin %25’i organizasyonlara dağıtılacaktı. PUBG’nin henüz resmi bir duyuru gerçekleştirmediği fakat ilgili takımlara email ile bu haberin duyurulduğu da belirtiliyor. 

Takımlara özel kostümler yerine oyunda 12 adet PUBG Global Championship’e özel eşya bulunacak ve oyuncular bunları satın alabilecek. Bu eşyalardan elde edilen gelirin %25’i ise ödül havuzuna eklenecek. Turnuva 8 Kasım tarihinde başlıyor. 

Gelir paylaşımı modelinin herhangi bir espor ekosisteminde oldukça önemli olduğuna da işaret etmek gerekiyor. Esports Insider’a göre PUBG bu gelir paylaşımının bir yıllık olmasını hedeflemişti. Hali hazırda zor bir durumda olan PUBG ekosisteminde ise takımlar bu duruma tepkilerini göstermeye başladı bile. Uzun bir süredir oyunda mücadele eden Spacestation Gaming ekosistemden ayrılacağını geçtiğimiz gün açıklamıştı. 

32 takımın büyük ödül için mücadele edeceği PUBG Global Championship turnuvasında aralarında Faze Clan, Team Liquid, Team SoloMid ve Na’Vi gibi organizasyonların bulunduğu 24 takım mücadele etmeye hak kazandı. Kalan 8 takım ise önümüzdeki günlerde belli olacak.