GTA 5

Oyun Lisansı
₺85,99

Bu ürün tükenmiştir!

Rockstar CD Key olarak aninda teslim edilir.
SISTEM GEREKSINIMLERI
Islemci:
Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPU) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPU)
Bellek:
8GB RAM
Ekran karti:
NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB
Disk alani:
65 GB Kullanilabilir alan
Isletim sistemi:
Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1.
GTA 5, Amerika’da kurgu bir sehirde geçen, maceralarla dolu, derin bir hikayeye sahip üçüncü sahis türünde kült bir oyun. 2013’te ilk çiktiginda satis ve talep rekorlari kiran GTA 5, serinin geçmisten bugüne yapilmis diger oyunlari ile milyonlarca hayran kitlesine sahip. Hikayenin diger serilerden farki üç farkli özgün karakter ile sürükleyici ve detayli bir sekilde islenmis olmasi.

GTA 5 farkli seçenekler sunuyor

Oyundaki karakterlerden; Michael, zengin bir hayata kavusmus emekli bir gangster. Trevor ise saplantili, agresif ve zaman zaman anlasilmasi zor tavirlara sahip. Ancak buna karsin oyunseverler tarafindan sevilen bir tasra adami. Franklin ise hirsli ve daha büyük seyler basarmak isteyen bir Afro-Amerikan genç olarak karsimiza çikiyor. Karakterlerin hepsinin kendi evi, arabasi ve arkadas çevresi var. Oyunun ilerleyen bölümlerinde ise karakterlere istedikleri isletmeyi satin alabilme, saç-sakal modellerini degistirebilme, kiyafet satin alabilme, dövme yaptirabilme ve arabalarini modifiye edebilme gibi firsatlar sunuluyor. Bu açidan oyun incelendiginde, oyunculara birçok farkli seçenek sunularak, oyuna kisisel olarak yön verebilme hissi kazandirilmis. GTA 5 yapimcilari, kisisellestirme ile oyuncularin daha çok keyif almalarini amaçlamislar. Oyunun satis rakamlari da bunu dogrular nitelikte.

Oyunun, PC, Xbox ve PlayStation konsol platformlarinda yüksek seviyede satis rakamlarina sahip olmasinin altinda online oynanabilir olmasinin çok büyük bir payi var. Oyuna sahip olan kisiler, internet baglantisi aracigiyla GTA 5 online platformuna giris yapabiliyor. GTA 5'i online oynayan herkes kendi karakterini yaratarak, oyunun ana hikayesindeki ayni haritada dünyanin her yerinden diger GTA 5 severler ile birlikte es zamanli olarak ortak görevlere ve takim olarak karsilikli etkinliklere katilabilir.

Öne çikan özelligi haritasi

GTA 5 oyununun günümüzde halen popüler olmasinin bir diger sebebi de uçsuz bucaksiz, her yerinde farkli insanlar ve aktivitelerle yasam dolu bir haritaya sahip olmasi gösterilebilir. Bu haritada bulunan sehirde sadece gökdelen ve bahçeli evlerle dolu bir Amerikan rüyasi degil, ayni zamanda "country side" diye tabir edilen Amerika’nin çöl arazisindeki tasra kisminin güzel bir sekilde islenen betimlemesini de yasamak mümkün. Bölgeden bölgeye binalar, arabalar, insanlar ve hatta arabada çalan radyo istasyonlari dahi bulunulan konuma göre farklilik gösterir. GTA 5 tutkunu birçok kisinin yorumlarina göre, bu oyunu sevmelerinin en büyük sebeplerinden biri eglence dolu kocaman bir sehirde kendilerini özgür hissetmeleridir.