Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Leyan, Vici Gaming’e transfer oldu!

Leyan, Vici Gaming’e transfer oldu!

Invictus Gaming çatısı altında Ning ile dfeğişmeli olarak forma giyen ormancı Leyan, LPL 2020 Yaz Mevsimi için kkOma’nın takımı Vici Gaming ile anlaştı.

Başarısız geçen sezonların ardından efsane koç kkOma ile anlaşmaya varan Vici Gaming, genç isimlerin ağırlıkta olduğu bir kadroyla mücadele etme kararı aldı. kkOma önderliğindeki ekip geçtiğimiz mevsim 7 galibiyet 9 mağlubiyet alara play-off’ları kıl payı kaçırdı. Yaz Mevsimi öncesi ortam rotasyonunu genişletmek isteyen Vici Gaming, Invictus Gaming’in genç oyuncusu Leyan’ı transfer etti. Leyan, IG’de Ning ile değişmeli oynuyordu.

WuDu’da oynadıktan sonra Invictus Gaming’in akademi takımı olan IG Ypung ile anlaşmaya varan Leyan, burada 1 mevsim geçirdikten sonra as kadroya yükseldi. O dönemde Ning’in düşük performansı, takımın böylke bir dğeişiklik yapmasına yol açtı. Worlds 2019’da şampiyonluk yaşayan kadronun önemli bir parçası olan Ning, birden bire etkisiz performanslar sergileyince IG de akademi ormancısını as kadroya yükseltti. Leyan da bu fırsatı iyi değerlendirdi ve kendini kanıtladı.

Vici Gaming, LPL 2020 Bahar Mevsimi’nin başlangıcında ağırlıklı olarak Koreli ormancı Chieftain’e görev verdi. Birkaç hafta sonra formayı kapan Çinli Aix, mevsim sonuna kadar Vadi’ye inen isim oldu. Yaz Mevsimi’nde kimin daha çok oynayacağı belli değil ancak Leyan forma için iddialı bir isim.

Photo Credit: Riot Games