Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İkon Olanlar: Hack&Slash Oyunları

İkon Olanlar: Hack&Slash Oyunları

İkon olan oyunlar serimizde bu hafta “Hack and Slash” oyunlarından bahsedeceğiz. Hack and Slash, rol yapma oyunlarının daha çok aksiyona dökülmüş ve daha az öyküleştirilmiş versiyonudur. Diyaloglara genelde sadece görev alırken rastlanır ve bu oyun türünün amacı genelde yaratıkların hepsini öldürmektir. Kısacası bolca adam kesip biçtiğiniz oldukça tatmin edici bir oyun türüdür hack and slash.

1- Diablo

Birçoğunuzun bildiği gibi Diablo serisi oyun dünyasında en çok tartışılan ve konuşulan serilerden biri. Serinin oyunları arasında tercih yapmak zor olduğu için direkt seriden bahsetmek istiyorum sizlere. İlk olarak 1996’da Blizzard Entertainment tarafından piyasaya sürülen bu oyun hala kendinden bahsettiriyor ve oyuncu kitlesini büyütmeye devam ediyor. Bu seri oyuncularına A’dan Z’ye çeşitli silahlar ve ekipmanlar sunuyor hatta zorluk seviyesi istemeyeceğiniz kadar arttırılabiliyor. Oyun genel olarak insanların saf kötülüklere (Prime Evils) karşı savaştığı bir fantezi dünyasında geçiyor. Diablo serisi 3 farklı oyundan oluşuyor ama önümüzde ki senelerde Diablo’nun mobil sürümü olan “Diablo İmmortal”ın da piyasa sürülmesi bekleniyor. 

2- God of War

Polygon, IGN, GamesRadar, Game Developers Choice Award, The Game Awards ve Game of the Year ödülleri gibi birçok ödülü toplamayı başaran God of War beklentilerimizi fazla fazla karşılayarak hayallerimizin hack & slash oyunu olmayı da başardı. God of War 3 olaylarının sonrasında geçen bu oyunda serinin diğer oyunlarından farklı bir hikaye anlatılıyor ve aynı zaman da bambaşka bir oynanışa sahip. Bu hikayede Kratos evlenmiş, çocuğu olmuş ve hatta çocuğunun annesi ölmüş olarak başlıyoruz oyuna. Antik Norveç’te yaşayan ve artık kavga dövüşten kaçınan Kratos bu sefer İskandinav tanrılarıyla boğuşuyor ve bizlere inanılmaz bir deneyim yaşatmayı başarıyor.

3- Devil May Cry

Devil May Cry, PlayStation 2 için 2001’de piyasaya sürülen Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir hack & slash oyundur. Hikaye, avcı karakterimiz Dante merkezlidir ve biraz biraz İtalyan şiiri İlahi Komedya’dan esinlenilmiştir. Modern zamanlarda geçen bu oyunda Dante; işini, kardeşini ve annesini kaybettikten sonra kabiliyetlerini ve becerilerini şeytanlardan intikam almak için kullanır ve Dante’yi Şeytan Lordu Mundus’u yenmek için yolculuğa çıkaran Trish adında bir kadınla tanışır. Oyun ilk bakışta sadece saldırma tuşuna abandığınız bir oyun gibi gözükebilir ancak aslında daha ilk seviyelerde bile dikkat isteyen ve hikaye ilerledikçe karmaşıklaşan ve zorlaşan bir oyundur kendisi.