Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hem ucuz hem çok keyifli: Nation Red

Hem ucuz hem çok keyifli: Nation Red

Hem ucuz hem çok keyifli serimizde bu hafta diğer haftalara göre oldukça farklı bir oyun var: Nation Red. Önceki haftalarda, multiplayer modunda arkadaşlarınızla oynadığınızda çok keyifli olabilen oyunlardan bahsetmiştik. Bu kez, tek başınıza oynarken de sürükleyiciliği zirvede yaşayacağınız bir oyun var. Stick Fight, Speedrunners, Party Panic ve Move or Die kadar renkli olmasa da aksiyon dolu bir oyun oynayayım ama çok da para vermeyeyim diyenler için mükemmel bir seçenek.

Nation Red, 23 Ağustos 2010 tarihinde DiezelPower tarafından piyasaya sürülmüş zombi temalı bir aksiyon oyunudur. Zombi sürülerini yok etme görevleri aldığımız oyunda her turda farklı bir haritada bulunuyoruz. Bir turda köprüde mücadele ederken bir başka haritada kendinizi yer altında bulabiliyorsunuz. Haritalar gibi her turda karşılaştığınız zombiler de farklılık gösteriyor. Seviye atladıkça daha güçlü ve daha farklı yollarla hasar veren zombi orduları gelmeye başlıyor. En başta, sadece vuran zombiler ilerleye aşamalarda sert cisimler, silahlar gibi aletler kullanıyor. Zombileri öldürdükçe farklı silah ve ekipmanlar kazanabiliyorsunuz. İçinde bulunduğunuz haritada ise özgürce hareket edemiyorsunuz. Ekranda görünen kısım sizin hareket menziliniz oluyor. Yani zombilerden uzaklaşmak isteseniz de çok büyük bir mesafe koyamıyorsunuz. Bence, oyuna ekstra heyecan katan detaylardan biri de bu. Oyunun heyecanını arttıran bir diğer detay ise arka plandaki müzikler. Tam bir aksiyon arşivinden oluşan müzik listesi oyunun heyecanını iliklerinize kadar hissetmenizi sağlıyor. Kullanılan silahlar ise FPS oyunlarda olduğu kadar olmasa da çok denilebilecek kadar çeşitli. Tabanca, makineli tüfek, bomba derken liste uzayıp gidiyor.

Oyunu, ister single modda isterseniz de multiplayer modunda oynayabilirsiniz. Multiplayer modunda oynarken de arkadaşlarınızla ya da oyunu oynayan diğer kişilerle çevrimiçi eşleşerek oyunda ekip olabilirsiniz.

Oyundan bahsederken FPS türüne benzer bir oyun hayal etmiş olabilirsiniz. Ancak karakteri çok net görüyorsunuz ve hareketlerini biraz farklı açıdan kontrol ediyorsunuz. Oyun kontrolleri ise oldukça basit. Tüm bu kontrolleri istediğiniz tuşları atayarak düzenleyebiliyorsunuz.

Grafikleri için çok iyi demek zor ancak şöyle bir avantajı var ki sistem gereksinimi çok basit. Her türlü masaüstü ve dizüstü bilgisayar ile oynamak mümkün. Ayrıca hem Windows hem Mac OS hem de Linux ile erişebiliyorsunuz. Oyundan bahsettik, ama fiyatına hiç değinmedik. Oyun, şu ana kadar incelediklerimiz arasında en uygunu: 4 TL. Yine de daha az ödemek istiyorum diyorsanız şu anda oyun %50 indirimde. Yani sadece 2 TL.