Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fortnite’ı Fornite yapan, Fortnite etkinlikleri!

Fortnite’ı Fornite yapan, Fortnite etkinlikleri!

Fortnite’ı Fornite yapan, Fortnite etkinlikleri!

 

2017 yılı tartışmasız Battle Royale’in altın yılıydı. PUBG çılgınlığı rekor kırarken, daha önce co-op ve çokta tanınmayan bir oyun Battle Royale olarak piyasaya sürüldü. Ardından ilk gününde milyon indirme sayısını aşarak dünyanın en çok oynanan oyunu olma serüveni başladı. Çağa damga vuran oyun Fortnite..

 

Epic Games, Unreal Engine’in de sahibi olan ve bugüne kadar mütevazı takılan bir oyun şirketiydi. Ama Fortnite o kadar çok tutuldu ki, Epic Games artık Steam’e kafa tutmaya başladı. Tabii ki güzel bir Battle Royale oyununu güncel tutmak çok önemli. Daha önce H1Z1 ve Dayz’nin başına gelenlerden ders çıkaran şirket, bir oyun içerisinde imkansız görülen şeyleri bir bir başardı. Son olarak bir karadeliğe yutulan oyunda bugüne kadar neler gördük bir inceleyelim

 

 

Marshmello Konseri;

Tüm oyuncuların eş zamanlı olarak oyun içerisinde katıldığı bir konser düzenlendi. Bir oyun içerisinde böyle bir şeyin yapılabileceğinin mümkün olmasını bile düşünemiyorduk. Sınırları en üste çıkartan bu konser, canlı olarak milyonlar tarafından izlendi.

 

 

 

Meteor Dusty’i yok etti;

Dusty’e düşen meteorun ardından uzun bir süre gizemli olaylar ardı arkasına yaşanmıştı. Kurulan gizli üs ve yapılan araştırmaların ardından üs içerisinden bir roket çıkmıştı.. Ardından ortaya çıkan kocaman bir küp.. tam bu evrenin başına bu kadar kötü şeyler nasıl geliyor gibi düşünürken küp birden ilerledi ve patladı. Yerçekimini bile yok eden bu güç artık tüm oyunculara çok normal gelmeye başlamıştı.

Tam anlamıyla artık hiç bir şey bizi şaşırtamaz demiştik ki Vikingler çıktı geldi. Bu kadar küçük bir ada için iddialı doğal afetlere volkan patlamasını eklemesek olmazdı diye düşünen yapımcı şirket volkanı da patlattı ve tüm oyuncuların gönlüne volkan serpti.

Bu doğal afetlerin ardından herkes “Yok olsak da kurtulsak” demeye bağladı. Ama Epic Games oyuncuların söylediklerine o kadar çok değer veren bir şirketti ki, dün itibari ile Fornite evreni bir karadelik tarafından yutuldu ve yok oldu.

 

 

 

Sezon 11’in teması olan bu etkinlikten hala bir bilgi alamadık. Canlı olarak buradan izleyebilirsiniz.

https://www.epicgames.com/fortnite/tr/