Zula Süper Lig 4. Sezonu Başlıyor

Zula Süper Lig 4. Sezonu Başlıyor

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 22-07-2019

Zula Süper Lig’in heyecanla beklenen 4. sezonu, 27 Temmuz’da başlıyor!

Eski adıyla HWA Gaming yeni adıyla İstanbul Wild Cats ve Türkiye’de espor sektöründe ilklere imza atmasıyla adından sıkça söz ettiren Beşiktaş da bu sezon Zula Süper Lig'de mücadele edecek. Yani bu sene heyecan ve rekabet çok daha üst seviyede olacak. Yeni oyuncuları ve yeni görünümüyle 27 Temmuz’da izleyicileriyle buluşacak olan Zula Süper Lig’de sezon sürecinde toplamda tam 200.000 TL ödül dağıtılacak.

1907 Fenerbahçe, Beşiktaş, Bursa Espor, Galatasaray, Gamers of Future, ICE Warriors, İstanbul Espor Kulübü, İstanbul Wild Cats, Mod-Z ve Oyun Hizmetleri’nin yer alacağı Zula Süper Lig’de lig aşamasını ilk dört sırada bitiren takımlar Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşecek olan finallere katılmaya hak kazanacak. Lig aşamasını son sırada bitiren takım Zula Süper Lig’e direkt olarak veda ederken, 9. sırada bitiren takım ise Zula Rekabet Turnuvası’nı 2. sırada bitiren takım ile bir Play-off karşılaşmasına çıkacak.

 

Zula Süper Lig’de Maç Takvimi Değişiyor

Geride bıraktığımız sezonda maçlar Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri oynanırken, bu sezon ise maçlar Cumartesi ve Pazar günleri 14:00, 15:30, 17:00, 18:30 ve 20:00 ekranlarda olacak. Bütün maçlar ZulaOyun YouTube ve Twitch kanallarından canlı olarak yayınlanacak.

Transfer Döneminde Neler Yaşandı?

1907 Fenerbahçe

Geçtiğimiz sezonun lig aşamasını birinci olarak tamamlayan fakat finallerde şampiyonluğu Galatasaray’a kaptıran 1907 Fenerbahçe, transfer döneminde Gamers of Future’dan RainQueen ve İstanbul Espor Kulübü’nden Wadaa ile kadrosunu güçlendirdi.

Beşiktaş

Zula Süper Lig’e yeni katılan ekiplerden Beşiktaş; swooN, Dr.Goupo, W4SiLi, shnazn ve MachineX gibi tecrübeli oyuncuları kadrosuna katarak yeni sezonun en merak edilen takımlarından birisi olmayı başardı.

Bursa Espor

Bursa Espor’da kaptanlığı geride kalan sezonun en iyi çıkış yapan oyuncusu seçilen Y4K7T devralırken, timsahlar kadrosunu ALAFAN ve BixiBeeZy ile güçlendirdi.

Galatasaray

Üç sezon boyunca şampiyonluğu kimselere bırakmayan Galatasaray, bu sezon da şampiyon kadrosunu korudu.

Gamers of Future

Gamers of Future kadrosunda büyük değişikliklere gitti. TheCady, Forza, EdepHU, flint ve Axpe-N’in katıldığı Gamers of Future’ın nasıl bir performans göstereceği merak edilen konulardan birisi.

ICE Warriors

ICE Warriors kadrosunu başarılı bir sezon geçiren Noxus ve AlwaysGD ile güçlendirdi. 

İstanbul Espor Kulübü

İstanbul Espor Kulübü, kadrosuna Screw, taMMy ve STRON’u katarak yeni sezon için iddialı bir kadro oluşturdu.

İstanbul Wild Cats

Zula Süper Lig’in yeni ekiplerinden İstanbul Wild Cats, kaptan QuaDro önderliğinde kurulan ve schatteN, Wmyg, staNd, Arrow, berelpp, Ressam’ın bulunduğu kadrosuyla Zula Süper Lig’de performansı en çok merak edilen takımlardan birisi konumunda.

Mod-Z

Geçtiğimiz sezon çok iyi bir çıkış yakalayan ve finallerde yerini alan Mod-Z, kadrosuna üç tecrübeli isim Woody, EXTREME ve Razorcone’u katarak yeni sezonda da iddiasını korudu. Mod-Z’de yedek olarak ise Grossy görev almayı bekleyecek.

Oyun Hizmetleri

Yeni sezonda Oyun Hizmetleri’nde kaptanlığı Flash devralırken, ICE Warriors’ın başarılı isimlerinden Qwn ile kadrosunu güçlendiren Oyun Hizmetleri ayrıca Bukaki, Yoshie, RituaL ve claiN’i de kadrosuna katarak yeni sezon hazırlıklarını tamamladı.


16 yorum
Username
Batualp Aktürk

güzel

Username
Taner Mercan

Z

Username
Mustafa Pala

haha

Username
Mustafa Pala

zula çöp ama

Username
Mustafa Pala

👍

Username
Duhan Yaman

Galatasaray yine şampiyon olur zulada

Username
Emrah Koyuncu

👍🏻👌

Username
Umut Can Cubukcu

Wow

Username
Mert Çağlar Sözer

zulaa

Username
Yusuf Eren

👍

Username
Cahit Ege Canbaz

😍

Username
Deniz Ceylan

👍🏻

Username
Ahmet Özdemir

👍🏻

Username
Kutay Köşe

oley

Username
Furkan Kahraman

a

Username
Kadir Özgören

s