Yükselen yıldız Windigo

Yükselen yıldız Windigo

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

World Electronic Sports Games yarı final karşılaşmalarının ardından büyük finale kalan iki takım belli oldu. AGO ve Windigo büyük finalde kupa ve büyük ödül için mücadele edecekler.  Yarı final karşılaşmalarında AGO, fnatic’i ve Windigo, G2 takımını mağlup etti. Windigo’nun bu beklenmeyen büyük başarısı herkeste şok etkisi yarattı ve takım, konuşulan bir konu haline geldi. Özellikle ilk haritada geride olan takım, bir anda durumu lehine çevirdi ve ikinci haritada da aynı üstünlüğü koruyarak G2 takımını 2-0 mağlup ederek büyük finallere kalmaya hak kazandı. Peki, Windigo takımı hakkında ne biliyorsunuz? İşte 2019’un yükselen takımı Windigo…

 

 

CS: GO alanında, Maksym Bednarskyi, Artur Yermolayev ve Vladislav Bartoshko tarafından 31 Ekim 2017 yılında kurulan takımın yöneticiliğini M. Bednarskyi yapıyor. Takımın başarısının bir parçası her zaman yönetilmekten gelir şeklinde düşünürsek Bednarskyi’nin işinde oldukça iyi olduğu sonucunu çıkarabiliriz. Takımın aktif kadrosunda yer alan SHiPZ, bubble, v1c7or, pozion ve blocker hırslı ve başarı odaklı oyuncular olduklarını her turnuvada daha da iyiye giderek kanıtlıyorlar. Başarılı isimlerin bir araya geldiği Windigo Gaming’de gün geçtikçe hem bireysel olarak oyuncular hem de takım iletişimi ve kimyası gelişmeye devam ediyor. Başarılı olmalarının sebebini hedeflere odaklanmak olduğunu belirten takım, hedefleri arasında başarılı olmak gibi takıma özgü şeylerin yanı sıra espora katkı sağlamak ve yaygınlaştırmak gibi dünya çapında konular olduğunu da belirtiyor.

 

 

Çok uzun bir geçmişi olmasa da Windigo Gaming, tarihine birçok başarı eklemiş bir takım ve bu başarılar arasında Good Game League, ESL gibi önemli turnuvaların yanı sıra bölgesel minör ile majör turnuvalarda da yer alıyor. Çok sayıda şampiyonluk kupası kaldıran yeni yıldızların, şu ana kadar mücadele ettikleri toplam harita sayısı 520 iken bu haritaların 332’sinde galip 187’sinde mağlup oldular. İstatistiklere bakıldığında başarı oranı yüksek olan Windigo ilerleyen günlerde kendini daha da öne çıkarıp adından sıkça bahsettirecek gibi görünüyor. Özelikle WESG’de finale kalmasıyla herkesin saygısını kazanan takım, sizce de bu saygıyı hak etmiyor mu? Geleceğin en iyi takımlarından biri olur mu bilinmiyor ama şu anda işini hakkıyla yapan bir organizasyon olduğu inkâr edilemez bir gerçek. Bu başarılarını ne kadar ileri taşıyacaklar ve bu CS:GO arenasında neleri etkileyecek hep birlikte göreceğiz.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için uygulamayı indirebilir ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum