Haberler XANTARES ve BIG: Yüksek risk, yüksek ödül!
XANTARES ve BIG: Yüksek risk, yüksek ödül!

XANTARES ve BIG: Yüksek risk, yüksek ödül!

Bildiğimiz gibi 2018 senesinin sonlarına doğru CS:GO’daki milli gururumuz İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş, takımı Space Soldiers ile yaşadığı uzun bir duraklama döneminden sonra Alman takımı Berlin International Gaming’e (BIG) katıldı. Yıllardır yetenek olarak dünyanın açık ara en iyi 5 nişancısından biri olarak görülen XANTARES’in bu transfer haberi, CS:GO sahnesinde büyük yankı getirdi ve bir anda tüm gözler ona çevrildi.

XANTARES’in takıma katılmasıyla beraber aldıkları sonuçlarla çok hızlı bir çıkış yakalayan BIG, son dönemde neden hayranlarının beklentilerini karşılayamıyor?

Bunun ana sebeplerinden biri ise takım dinamiğinin dil olarak komple değişmesi. XANTARES yabancı dil konusunda zorlandığı için, takım içi iletişim çok zayıf. Oyun içi liderleri ve kaptanları Fatih “gob b” Dayık, Türk kökenli bir oyuncu olsa da yıllardır takım içinde emirleri Almanca veriyor. Bu durum takımı zor durumda bıraktığı için, son zamanlarda XANTARES’in Almanca öğrenmesi için verilen çaba hızlandırıldı.

İkinci ana sebep, takımda devamlı bir AWP oyuncusunun bulunmaması. XANTARES takıma geldiğinde BIG’in AWP oyuncusu Owen “smooya” Butterfield idi. İngiliz oyuncu, işinin ehli olduğundan, s1mple ve device gibi oyuncularla kafa kafaya mücadele edebiliyordu. Bileğindeki sorunu yüzünden takıma ara veren Johannes “nex” Maget’e tekrar yer açmak için smooya takımdan ayrıldığından beri, mecburiyetten AWP’yi takımın yıldız rifle oyuncusu Johannes “tabseN” Wodarz kullanıyor. Takımdaki dengeleri bozan sürekli bir rol değişimi olması ve tabseN gibi süperstar bir oyuncunun AK-47’den mahrum kalması, BIG için hiç ama hiç iyi sonuçlar doğurmadı.

Son değinilmesi gereken nokta da XANTARES’in BIG’deki sisteme başarı ile monte edilememesi. Kendisi eski takımı Space Soldiers’ın yıldız oyuncusuydu ve takım kaptanı Engin “MAJ3R” Küpeli tarafından serbest bir rolde oynatılıyordu. Bu ise XANTARES’in istediği gibi haritayı kullanabilmesi ve yeteneklerini rahat bir şekilde sergileyebilmesi anlamına geliyordu. BIG’in takım kaptanı gob b’nin liderlik tarzı buna müsaade etmiyor çünkü yıllardır yönettiği takımların hepsinin ortak özelliği makine gibi işlemeleri. Onun yönettiği takımlarda her oyuncunun belirli bir rolü vardır ve oyun içindeki tüm stratejiler önceden çalışılmıştır. Böyle bir sistemde etkili olabilmek için XANTARES’in biraz daha antrenmana ihtiyacı var.

Sonuç olarak, XANTARES’in ne kadar Avrupa’yı kasıp kavurmasını istesek de bu biraz zaman alacak gibi görünüyor. Umuyoruz ki en kısa sürede takıma ve sistemine alışır, hünerlerini tüm dünyaya sergileyebilecek duruma gelir.

 

Flank Esports ile favori takımınızın espor maçlarını ve tüm haberleri takip edebilirsiniz. Ayrıca Fantezi Ligi'nde kendi takımınızı kurabilir, şampiyon olabilirsiniz! Aşağıdaki linke tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

https://flank.app.link/Flank

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek anlık gelişmelerden haberdar olabilirsin.

➤ Facebook: https://www.facebook.com/flankesports/

➤ Twitter: https://twitter.com/flankesports/

➤ Instagram: https://www.instagram.com/flankesports/

➤ Youtube: https://www.youtube.com/flankesports

➤ Spotify: https://open.spotify.com/show/3YQ9dLsUJZsZJIACZ9null?si=RD8ohNtTR6OZDO6iaFjM5Q

Arkadaşlarınızla beraber kadronuzu kurun, büyük heyecana ortak olun! Flank FIFA turnuvasında sürpriz ödüller sizleri bekliyor. Kendi oyuncunuz ve takımınızla katılabileceğiniz turnuvanın başvuru formunu hemen doldurun 👉 https://www.flankesports.com/fifa-turnuvasi

Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum