woxic, Cloud9'a transfer oldu!

woxic, Cloud9'a transfer oldu!

Onur Demirkol Onur Demirkol 19-09-2020

Türk CS:GO oyuncusu Özgür "woxic" Eker, yeniden yapılanmaya giden Cloud9 ile anlaşmaya vardı.

CS:GO sahnesinin yükselen yıldızlarından woxic, mousesports ile başarılı performanslar sergiledi ve yeteneğini tüm dünyaya kanıtladı. Pandemi sebebiyle offline formata geçen turnuvalarda iyi sonuçlar alamayan mousesports, geçtiğimiz günlerde başarılı AWP oyuncusunu yedeğe çekme kararı aldı. Bunun üstüne Özgür'ün kariyerinde nasıl bir adım atılacağı merak ediliyordu. Avrupa'da yeni bir kadro kurmak isteyen Cloud9, Alex ve Mezii transferlerinin ardından woxic'i de renklerine kattığını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl dünyanın en iyi 12. oyuncusu seçilen woxic, büyük başarılara imza attı. Bireysel olarak çok iyi oyunlar sergileyen AWP oyuncusu tutkusu ve rekabetçi ruhuyla birlikte takımının başarılı olmasında büyük rol oynadı. mousesports son zamanlarda iyi sonuçlar alamadı ve geçtiğimiz günlerde woxic'in yedeğe çekildiğini duyurdu. Bu hamlenin performansla alakalı olmadığının altı çizildi.

HenryG önderliğinde yeniden yapılanmaya giden Cloud9 ise kadrosunu yavaş yavaş oluşturmaya başladı. İlk olarak Alex'i transfer eden takımın bir sonraki hamlesi Mezii oldu. woxic transferiyle birlikte takımın büyük bir kısmı belli oldu. Yapılan açıklamay göre woxic 3 yılda 1 milyon 65 bin dolar alacak. C9'ın mousesports'a ödediği bedel ise 300 bin dolar. Başarılar Özgür!


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum