Windigo Gaming dağıldı

Windigo Gaming dağıldı

Zafer Zırhlı Zafer Zırhlı 01-11-2019

Windigo Gaming sahibi Maksym Bednarskyi, takımın tüm CS:GO operasyonlarını durdurduğunu açıkladı.

İki yıl önce kurulan organizasyon, Bulgar oyunculardan oluşan kadrosuyla Mart ayında oynadığı WESG Finalleri ile ünlenmişti. Fakat organizasyon, etkinlikten kazandığı 500.000 doları hala almadığını iddia ediyor.

Son ödeme tarihinin 8 Ekim olduğunu belirten ve WESG’nin hala bir cevap vermediğini söyleyen Bednarskyi, bu kadar büyük bir para akışı olmaksızın oyunculara paralarını ödeyemediklerini de ekledi.

Takımın parasını alamadığı tek etkinlik WESG değil. Yine organizasyona göre Windigo, ESL Pro League season 9’dan ve kazandığı ufak turnuva Moche XL’den de parasını alamadı.

V1c7oR ve blocker’ı gönderip yerini Calyx ve hAdji ile doldurmaya çalışan fakat başarı elde edemeyen Windigo, takımın WESG’deki MVP’si ShiPZ’i de elinde tutamamasının ardından üst üste hayal kırıklığı yaşamıştı.

Windigo’nun tüm oyuncuları ve koçları takımdan gönderilecek. Valentin “poizon” Vasilev’in geleceği ise henüz belirsiz. Daha önce OG’nin yeni kuracağı CS:GO takımı için adı geçen poizon’un şimdi de AWP oyuncusunu yedeğe çeken Complexity ile adı geçiyor.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum