WESG Dünya Şampiyonası yarı final eşleşmeleri belli oldu!

WESG Dünya Şampiyonası yarı final eşleşmeleri belli oldu!

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

WESG Dünya Şampiyonası’nda çeyrek final karşılaşmaları sona erdi. Çeyrek finallerin sona ermesinin ardından yarı final eşleşmeleri belli oldu.

Karşılaşmalarda en beklenmedik olay Windigo takımının MIBR’e karşı kazandığı galibiyet oldu. İlk harita olan Dust II’de MIBR önde giderken bir anda Windigo’nun baskı kurmasıyla işler değişti ve Windigo haritayı 16-8 skorla kazandı. İkinci harita olan Train MIBR’in lehine bir skorla sona erdi. Beraberlik durumunun görüldüğü karşılaşmada son harita Overpass oldu. MIBR bu haritada rakibini zorlasa da galibiyete ulaşamadı. Karşılaşmayı kazanan takımda en iyi oyuncu ise 61 öldürme ve 54 ölüm istatistikleri ile ‘poizon’ oldu.

Absolute ve G2 arasındaki mücadelede G2, 16-1 gibi açık ara bir skor ile öne geçti. İkinci haritada karşılıklı mücadeleler arttı ancak G2 16-12 skorla galibiyete ikinci kez ulaştı. Takımın en iyi oyuncusu, 39 öldürme ve 19 ölüm istatiskleri ile kazanılan galibiyete büyük katkı sağlayan ‘Lucky’ oldu.

OpTic ve fnatic takımlarının karşılaşmasında haritalar Mirage ve Overpass olarak seçildi. İlk haritada 16-14 üstün çıkan fnatic, ikinci haritada da üstünlük kurarak 2-0 galip geldi. Takımın en iyi oyuncusu ise 37 öldürme ve 16 ölüm istatistikleriyle Brollan oldu.

Uzayan ikinci karşılaşma ise Valiance ve AGO arasındaydı. Train ve Inferno haritalarında her iki takım da bir galibiyete ulaştı, üçüncü harita Dust II’de AGO, üstün bir performans sergileyerek galibiyete ulaşan takım oldu.

Bu sonuçların ardından Windigo, G2, fnatic ve AGO yarı finallere kalan takımlar olurken eşleşmeler şu şekilde oldu:

Windigo – G2

Fnatic - AGO


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum