WESG Dünya Şampiyonası ikinci gün özeti

WESG Dünya Şampiyonası ikinci gün özeti

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

WESG Dünya Finalleri turnuvasında ilk gün, A,B,C ve D gruplarının karşılaşmaları yapılmıştı. İkinci güne kalan grup karşılaşmalarının da tamamlanması ile birlikte play-off aşamasına yükselen takımlar ve bu takımların eşleşmeleri de belli oldu. Finalde birinci olan takım 500 bin, ikinci takım 200 bin ve üçüncü takım 100 bin dolar kazanacak.
E grubunun karşılaşmalarında, ilk ikili Windigo ve Movistar Riders oldu. Windigo’nun 2-0 galibiyetiyle sonuçlanan karşılaşmanın ardından Windigo, fnatic ile berebere kalsa da play-off aşamasını garantiledi. Ardından, Movistar Riders ile karşılaşmasında aldığı beraberlik skoruyla play-off aşamasına kalan fnatic gruptan çıkan ikinci takım oldu.
F grubunda Russia, WARDELL N Friends ve Imperials takımlarıyla yaptığı karşılaşmaları kazandı ve play- off aşamasına yükseldi. Grupta ikincilik sırasına yerleşen Panda ise Russia’yı 2-0 geride bıraktı, ardından Imperials ile berabere kalsa da play-off aşamasına yükselen ikinci takım oldu.
 G grubunda gerçekleşen ilk karşılaşma Ukraine ve TNC arasındaydı ve bu karşılaşma WESG’in en heyecanlı sahnelerini yaşattı. Hem Dust II hem de Cache haritasında 30 el görüldü ve heyecan her dakikasında üst seviyedeydi. Ukraine’in 2-0 galibiyetiyle sonuçlanan karşılaşmanın ardından takım 5POWER ile berabere kalıp ENZO’yu 2-0 geride bırakarak grubun ilk play-off takımı oldu. ENZO’nun yenilerek play-off aşamasına gidiş yolunu açan diğer takım ise TNC’ydi. 
H grubunda Chiefs takımı beklentileri karşılayamaması sebebiyle hayal kırıklığı yaratarak elendi. Play-off aşamasına kalan takımlar ise iki galibiyet ve bir beraberlik ile Alpha Red; chiefs’i mağlup eden Viva Algeria oldu. 
Play-off aşamasına kalan takımların eşleşmeleri ise şu şekilde:
Russia – fnatic
Alpha Red – OpTic
Valiance – Singularity
Ukraine – AGO
Windigo – Furious
MIBR – Viva Algeria
Absolute – TNC
G2 – Panda


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum