Virtus.pro, Adrenaline Cyber League şampiyonu oldu!

Virtus.pro, Adrenaline Cyber League şampiyonu oldu!

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Dota 2’nin 7.22 yamasının kullanıldığı ilk turnuva olan Adrenaline Cyber League 25 ile 26 Mayıs tarihlerinde Moskova Loft Hall’da gerçekleşti. Şampiyon olan takımın şampiyonluğu kadar oyunu kazanma yolu da ilgi çekti. Tek bir Aghs’nin şampiyonluk getirdiği final karşılaşmasında kupayı kaldıran takım Virtus.pro oldu.

Adrenaline Cyber League sadece iki gün süren bir etkinlikti ve bu etkinlikte 4 takım mücadele etti. Virtus.pro, Natus Vincere, Evil Geniuses direkt davet yoluyla katılım sağlarken Team Spirit eleme yoluyla dahil oldu. Yarı final aşamasında Team Spirit Evil Geniuses’ı 2-0 skorla mağlup etti, Virtus.pro ise Natus Vincere’ı 2-1 skorla turnuvadan eledi. Böylece final karşılaşmasının tarafları belli oldu: Team Spirit ve Virtus.pro. Yarı final karşılaşmalarının Bo3, final karşılaşmasının ise Bo5 formatında gerçekleştiği turnuvada, 100 bin dolar ödül havuzu bulunuyordu.

Virtus.pro, oldukça hızlı biten 3 maçta kullandığı tek bir Aghanim asası ile şampiyonluğa emin adımlarla yürüdü ve 3-0 skorla kupaya da büyük ödüle de ulaştı. Ayrıca, Pavel “9pasha” Khvastunov’un ailesiyle zaman geçirmeyi seçmesi ve bu yüzden turnuvada mücadele eden kadroda yer almaması, takımın her şekilde iyi bir sonuca ulaşabileceğini de kanıtladı. 9pasha yerine oynayan oyuncu ise Rostislav “fn” Lozovoi oldu.

Turnuvayı birinci tamamlayan Virtus.pro 65,000$, ikinci tamamlayan Team Spirit 25,000$, üçüncü ve dördüncü sıraya yerleşen Na’Vi ile Evil Geniuses ise 5,000$ kazandı.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum