Virtus Pro kan tazeledi

Virtus Pro kan tazeledi

Taha Göktuğ Taha Göktuğ 10-12-2019

Counter Strike Global Offensive dünyasının en önemli takımlarından biri olan Polonya temsilcisi Virtus Pro'nun geçtiğimiz günlerde Ali “Jame” Djami, Dauren “AdreN” Kystaubayev, Alexey “qikert” Golubev, Timur “buster” Tulepov ve Sanjar “SANJI” Kuliev ile transfer görüşmelerinde olduğu ortaya çıktı. Saydığımız isimler önceki yazılarımızdan da hatırlayabileceğiniz gibi Avangar CS:GO kadrosunun ta kendisi.

Söylentiler doğruysa Avangar CS:GO kadrosu Virtus Pro adı altında boy gösterecek ilk rus ekibi olmayacak. Virtus Pro Kasım 2012’de CS:GO sahnesine ilk adım attığında Kirill “ANGE1” Karasov ve Avangar takımının en tecrübeli ismi Dauren “AdreN” Kystaubayev önderliğinde bir rus ekibine sahipti.

Ancak Virtus Pro CS:GO sahnesine adını altın harflerle 2014 yılında ünlü Polonyalı kadrosuyla yazdırdı. Bu efsanevi kadro Janusz “Snax” Pogorzelski, Filip “NEO” Kubski, Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski, Wictor “TaZ” Wojtas ve Paweł “byali” Bieliński isimlerinden oluşmaktaydı.

Bu efsane kadrodan geriye sadece Snax kaldı ve gelişmeler sonucunda Virtus Pro Avangar kadrosunu bünyesine kattığında hali hazırdaki kadrosunda ne gibi değişikliklere gideceği meçhul.

Şüphesiz Avangar kadrosu son dönemlerdeki Virtus Pro ekibinden kat kat başarılı. Geçtiğimiz aylarda dünya sıralamasında ilk 10 ve 15 arasında yükselip azalırken aynı zamanda Ağustos ayında StarLadder Berlin Major Finali'ne yükselmiş ve Eylül ayında BLAST Pro Series Moscow turnuvasını kazanmıştı.

Diğer bir yandan Virtus Pro ekibi dünya sıralamasında 25. sıraya yerleşmiş ve 2017 yılında yapılan EPICENTER turnuvası finali dışında bir başarı gösterememişti.

İki organizasyon şimdiden Aralık ayındaki programlarını yayınladı. Virtus Pro 12 Aralık günü yapılacak olan cs_summit_five turnuvasına katılırken, Avangar ekibi 17 Aralık günü yapılacak olan EPICENTER turnuvasına katılacak.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum