VFŞL Esporcularının Nicklerinin Bilinmeyenleri

VFŞL Esporcularının Nicklerinin Bilinmeyenleri

Furkan Aksoy Furkan Aksoy 11-07-2019

Esporcuların Nickleri

 

VFŞL ‘de boy gösteren esporcuların bazılarının isimlerini inceledik. Gelin birlikte bu nicklere ve bazılarının anlamlarına bir göz atalım.

 

Ragner: Yaptığımız bir röportajda en sevdiği şampiyon olan Rengar ‘dan esinlenerek bu ismi aldığını söylemişti.

Crystal: İlk ismi Meth Crystal ‘dı. Fakat ilerleyen zamanlarda Meth ‘i kaldırdı ve artık sadece Crystal olarak devam ediyor.

Korpse: Corpse İngilizce “ceset” demek, ayrıca Korpse isimli bir metal grubunu da mevcut. Korpse tarzıyla da metal müzik sevdiği belli ediyor.

Armut: Bu konu hakkında çok fazla söylenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. En sevdiği meyve olabilir.

GBM: Ganged By Mom, yani “Anne tarafından baskına uğrayan” olarak çevirebiliriz. Geçtiğimiz aylarda GBM ‘in annesinin canlı yayın yaptığını öğrenmiş. O meşhur anneye sevgiden koyulan bir isim sanırım.

Madly: Ne kadar sakin ve sportmen dursa da Madly aslında ‘’sinirli’’ demek. Düzgün karakterinden uzak bir isim seçmesinin sebebi acaba ne?

Steve Murphy: Yüz yılın en büyük uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar ‘ı yakalayan polis memurunun ismi, Steve Murphy. Bizde ki karşılığı Hüsnü Çoban.

Holyphoneix: Küllerinden doğan Anka Kuşu ‘nun İngilizcesi. Önceden Holythoth ile “HolyGiller” adı altında lige damgasını vuran ikiliden biri.

Bolulu: İçindeki bolu sevdasını, gurbette yaşadığı için nick olarak yaptığı düşünülüyor.

Japone: Kolsuz atlete verilen isim. Öğrendiğim ilk gün bir aydınlanma yaşamıştım. Japon diye düşünürken, aslında kolsuz olduğunu komik bir dille anlatmış.

Madness: 300 spartalı filminde Leonidas’ın kuyuya adamı tekmeleyerek attığı sahneden önce elçinin “this is madness” diye bağırmasından yola çıkarak tam çevirisi -DELİLİK- . Risk alarak yaptığı güzel hareketlerde de bu ismin hakkını veriyor diyebiliriz.

Cognac: Konyak içkisinden geldiğini bir röportajında söylemişti.

Husky Rider: Husky cinsi köpekler soğuk iklimlerde kızak çekmeleri için özel olarak eğitilirler. Onları kontrol edenlere de “Husky Rider” denir.

Köfte: Köfte. 😊


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum