Valve, Major turnuva sisteminde değişikliğe gidiyor

Valve, Major turnuva sisteminde değişikliğe gidiyor

Burak Kaya Burak Kaya 20-01-2020

Valve, CS:GO’nun en prestijli turnuvalarından olan Major turnuvaların davetiye kısmında köklü değişiklik yapmayı planlıyor. HLTV.org’un haberine göre artık davetiyeler, takımların sıralamasına göre şekillenecek.

Uzun bir süredir, Major turnuvalarına Playoff veya grup aşamasında veda eden takımlar, bir sonraki Major turnuvasına davet alma hakkı kazanıyordu. Bu sistemi değiştirmeye karar veren Valve, turnuva organizatörlerine bir mail yolladı. 2020’nin Mayıs ayında yapılacak olan ESL Rio Major turnuvasından sonra davetiye sistemi değiştirilecek.

ESL Rio’dan sonra, bir sonraki Major turnuvasına kadar 2 turnuva daha düzenlenecek ve takımların bu 3 turnuvadan elde ettikleri dereceyle bir sıralama oluşturulacak ve bu sıralamaya göre 16 takım bir sonraki major turnuvasına davet edilecek. Yapılacak olan 2 turnuvanın Temmuz ile Eylül ayları arasında yapılması planlanıyor. Bu 2 turnuvanın duyurulan turnuvalardan olabileceği veya ayrıca 2 turnuvada daha düzenlenebilecek konuşuluyor. Ayrıca düzenlenecek olan 2 turnuvada da 250.000$ ödül dağıtılacak.

3 turnuva sonucunda oluşacak olan sıralamanın ilk 8 takımı, Legend aşamasına direkt davet alırken sıralamayı 8-16 arasında bitiren takımlar ise Challenger aşamasına davet alacak.

Klasik olarak Minör turnuvaları yine düzenlenmeye devam edecek ve minor turnuvalarından toplam 8 takım, Challenger aşamasına katılmaya hak kazanacak. Bu yeni sistemle birlikte Major turnuvalarındaki rekabetin daha üst seviyede olması hedefleniyor. Bu sistemin nasıl sonuçlar doğuracağını önümüzdeki aylarda göreceğiz.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum