Türkiye'den Avrupa'nın zirvesine : Özgür "woxic" Eker

Türkiye'den Avrupa'nın zirvesine : Özgür "woxic" Eker

“Azim” dendiğinde, benim aklıma ilk gelen CS:GO oyuncularından biridir Özgür. Kariyeri boyunca sürekli yükselişte olan, bıkmayıp usanmadan antrenman yapıp yeteneklerini geliştiren ve kendini kanıtlama isteği ile tereddüt etmeden yurtdışına yelken açan bir oyuncudur kendisi. Renkli kişiliği ve insanüstü sensitivity ayarları ile “woxic” olarak tanıdığımız Özgür Eker, transfer döneminde 1.5 yıldır AWP rolünde harikalar yarattığı HellRaisers’dan ayrılıp sürpriz hamleler yapan Mousesports’a geçti. Mousesports’un yeni kadrosuna baktığımızda, doğru bir karar verdiğini söylemek çok da zor değil. İkincil AWP oyuncusu Hollandalı Chris “chrisJ” De Jong ve 2018 yılının en iyi 20 oyuncusundan biri seçilen Estonyalı Robin “ropz” Kool takımda kalırken, ayrılan oyuncuların yerine Özgür’ün yanında tecrübeli oyun içi lideri Danimarkalı Finn “karrigan” Andersen ve 16 yaşındaki yükselen Slovak genç yetenek David “frozen” Čerňanský transfer edildi. Her açıdan birbirini tamamlayan bir kadronun parçası olmaktan mutluluk duyan woxic, bir röportajında Mousesports bayrağı altında büyük başarılara ulaşmak istediğini söyledi.

Counter Strike tecrübesi CS 1.5 yıllarına dayanan woxic, CS 1.6’nın rekabetçi sahnesi geliştikçe takip ettiği profesyonel oyuncular ve maçlar zamanla arttı. Bu turnuvaları takip ederken bir gün oradaki oyuncular gibi profesyonel olacağına dair kendine söz veren Özgür, ilerleyen zamanda Türkiye’deki yerel LAN turnuvalarında kendisini kanıtlayıp, Dark Passage ile uluslararası arenaya giriş yaptı. Oradaki performansının hemen ardından da FACEIT Pro League’den (FPL) gelen davet, gelecekte Özgür’ün ne kadar başarılı bir oyuncu olacağına dair bir işaretti.

Bu prestijli ligde oynayarak hem İngilizcesini geliştirebileceğini hem de oyun zekasını ilerletebileceğini fark eden Özgür, aylarca attığı maçlardan sonra yavaş yavaş gözlerin ona çevrilmesini sağladı. Etkili bir performans gösterip bir süre sonra HellRaisers gibi tanınmış bir CIS takımından deneme teklifi alması da çok şaşırtmadı doğrusu, bunun sebebi de her oynadığı maçta skor tahtasının en üstlerinde yer almasıydı. Ürdünlü oyuncu Issa “ISSAA” Murad ile beraber deneme süreci adı altında takıma katıldıktan sonra, kısa bir süre içinde kontratı kaptı ve büyük turnuvalarda çok güvendiği AWP’si ile boy göstermeye başladı.

 

Oyunculuk kariyerinin en hızlı yükselişini bu takımda yakalayan Özgür, çok eski bir isim olan takım kaptanı Kirill "ANGE1" Karasiow altında oyununu geliştirmeye devam etti ve bu gelişimin sonucunda takımını sırtlayarak bir kez daha büyük takımların radarına girmeyi başardı. Transfer döneminde kendini Mousesports’un tecrübeli ve yükselen yıldızlarının karışımı içinde bulan woxic, şimdiden en büyük ümidimiz olarak tüm Türk CS:GO hayranlarının desteğini arkasına almış durumda. Geçen sene dünyanın en iyi 5 takımından biri olan Mousesports, acaba Özgür ve yetenekli takım arkadaşlarının sayesinde tekrar zirveye çıkabilecek mi? Bunun cevabını çok kısa sürede alacağımızdan eminim. Özgür kardeşime buradan başarılar diliyorum ve azmiyle bizi gururlandırmaya devam edeceğine inanıyorum.

 


1 yorum
Username
Kerem Korkmzaz

olamaz