Tricked Esports CS:GO kadrosu satıldı

Tricked Esports CS:GO kadrosu satıldı

Zafer Zırhlı Zafer Zırhlı 21-11-2019

Danimarkalı organizasyon Tricked Esports, CS:GO kadrosunu henüz açıklanmayan bir alıcıya sattı. Organizasyon bu hamleyi “Danimarka espor tarihindeki en büyük transfer” olarak duyurdu.

Dust2.dk’nın haberine göre Nicolai “HUNDEN” Petersen, Fredrik “roeJ” Jørgensen, Rasmus “sjuush” Beck, Frederik “acoR” Gyldstrand ve Lucas “Bubzkji” Andersen’den oluşan kadro 300.000 dolardan fazla bir miktara satıldı.

CS:GO sezonunun ikinci yarısında adını duyurmaya başlayan Tricked, Ekim ayında V4 Future Esports Festival’ı kazanmıştı. 331.000 dolar ödül havuzlu turnuvada mousesports, NiP ve MIBR gibi takımlar da yer alıyordu.

Yapılan açıklamada Tricked iş modellerinin tek bir “en iyi takım”a sahip olmaktan uzak olduğunu ve organizasyonun amacının genç yeteneklere yeni fırsatlar açmak olduğunu dile getirdi.

Tricked’in bu transferinin organizasyon açısından büyük bir başarı olduğunu da eklemek gerekiyor. 2014 yılından bu yana CS:GO sahnesinde yer alan ekip, kadronun geleceği hakkında kısa bir süre sonra daha fazla bilgi paylaşacağını açıklarken organizasyonun yeni bir CS:GO kadrosu oluşturup oluşturmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Transfer olan kadro 29 Kasım tarihinde DreamHack Open Winter’da mücadele edecek.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum