Team Liquid, IEM Sydney 2019 şampiyonu oldu

Team Liquid, IEM Sydney 2019 şampiyonu oldu

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 11-07-2019

IEM Sydney 2019’da Büyük Final heyecanı başladı. Yarı final aşamasında rakiplerini geride bırakarak finale adını yazdıran isimler Team Liquid ve Fnatic, hem şampiyonluk unvanı hem de büyük ödülü kazanmak için mücadele ettiler. B05 formatında oynanan final karşılaşmasında yaşanan heyecanlı anların ardından Team Liquid unvanı hak eden taraf oldu. İşte detaylar..

 

🏆 WE ARE YOUR IEM SYDNEY CHAMPIONS 🏆 pic.twitter.com/TWP76hWiOE

— Team Liquid (@TeamLiquid) 5 Mayıs 2019 

 

 

İlk harita Cache olarak belirlendi ve bu haritada Fnatic güçlü bir açılış yaptı. Üst üste 9 skor alan Fnatic karşısında Team Liquid varlığını gösterme konusunda yetersiz kaldı. 10. turda ilk skorunu alan Team Liquid, kontrolü ele aldı ve skorunu 9-0’dan 10-7’ye kadar taşıdı. Ancak Team Liquid’in gecikmeli gelen skorları ilk haritayı kazanmalarına yetmedi. Fnatic 16-10 skorla ilk haritanın kazananı oldu. İlk haritanın MVP’si ise 94 ADR ile Xist oldu.

 

Karşılaşmanın ikinci haritası Overpass seçildi ve bu haritada ilk skor ilk haritanın galibi Fnatic hanesine yazıldı. İlerleyen turlarda Team Liquid skor farkını açmayı başardı ancak Fnatic haritayı kaybetmeme konusunda kararlı görünüyordu. Üst üste aldığı turlarla skor farkını kapatan Fnatic için bu yeterli olmadı ve ikinci haritayı 16-14 skorla kaybetti. Team Liquid son saniyelerde bombayı imha etmeyi başardı ve kazandığı ikinci haritayla skoru 1-1 eşitledi.

 

Serinin üçüncü maçı için seçilen harita Mirage oldu. İlk turlarda önde olan Fnatic, daha sonraki turlarda bu üstünlüğü rakibine kaptırdı. Farkın kapanmasına asla izin vermeyen Team Liquid, üçüncü haritayı 16-8 skorla kazanarak mağlup başladığı seride avantaj sahibi oldu. Özellikle Nitr0 ADR puanı ve kill skoruyla maçın öne çıkan ismi oldu.

 

2-1 skorun görüldüğü seride, dördüncü harita seçimi Dust 2 ‘den yana oldu. Haritanın ilk skoru Team Liquid hanesine yazıldı. Önde başlayan Team Liquid, son iki haritanın aksine kontrolü elinde tutamadı. Fnatic, bu durumu fırsata çevirdi ve üstünlüğe sahip olan pozisyona geçti. Bu kez, üstünlüğü kazanmak isteyen rakibini engelleyen taraf Fnatic’ti. Özellikle oyunun ilk yarısının bittiği andan itibaren Fnatic, rakibine 1 skor bile vermedi ve dördüncü haritayı 16-6 skorla kazanarak durumu eşitlemeyi başardı. Artık her şey beşinci ve son haritaya bağlıydı.

 

Serinin son maçı Inferno haritasında oynandı. Team Liquid iyi bir başlangıç yaptı ve özellikle Twistzz’in etkili oyunuyla son haritanın ilk skorunu hanesine yazdırdı. En çekişmeli anlara sahne olan son haritanın ilk skorunu kazanan ve devamında kontrollü bir oyun performansı sergileyen Team Liquid, rakibine büyük bir skor farkı attı. Maçın ilk yarısında sadece 2 skoru olan Fnatic, bir şeyler yapmaya çalıştı ve üst üste skorlar alarak durumu 14-9’a kadar getirdi. Ancak bu maçı kazanmalarına yetmedi ve 16-9 skorla hem haritanın hem de final karşılaşmasının kazananı Team Liquid oldu. Nitr0, 21 kill ve 94.5 ADR ile maçın MVP’si oldu. Fnatic büyük bir geri dönüş gösterisi yapmış olsa da Team Liquid’i geri plana düşürmeyi başaramadı ve IEM Sydney 2019’a adını yazdıran takım Team Liquid oldu.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum