Team Liquid, IEM Beijing'e katılmama kararı aldı

Team Liquid, IEM Beijing'e katılmama kararı aldı

Zafer Zırhlı Zafer Zırhlı 22-10-2019

Team Liquid, 7 Kasım tarihinde başlayacak IEM Beijing turnuvasına katılmama kararı aldı. BLAST Pro Series Copenhagen’dan beş gün sonra başlayacak olan turnuvada ESL’in açıklamasına göre Liquid’in yerine ENCE mücadele edecek.

Liquid oyuncusu EliGE, yaptığı açıklamada IEM Beijing’e katılmama sebebi olarak yolculuğun takımı çok yorduğunu gösterdi. Bir yılda neredeyse 200 gün yolculuk yaptıklarını belirten oyuncu bunun mental olarak takımı zorladığını da ekledi.

Yılın ilk yarısını domine eden TL, üst üste altı etkinlik kazansa da Ağustos ayındaki Berlin Major’da hayal kırıklığı yaratmış ve çeyrek finalde Astralis tarafından elenmişti.

Berlin Major’dan sonra iki turnuvada daha yer alan ekip, ESL One New York’u 3. sırada bitirdi. Ekip, son olarak DreamHack Masters Malmö’de ise playofflara kalmayı başaramadı.

Turnuvalara katılmama stratejisi daha önce Astralis tarafından da denenmişti. Device’ın hastalığından ötürü 2017 yılında birkaç turnuvaya katılmayan ekip, bir yıl sonra dünyanın en iyi CS:GO takımı olmuştu.

Öte yandan IEM Beijing’in katılmamak için çok da doğru bir turnuva olmadığını belirtmek gerekiyor. TL’nin rakipleri Astralis ve EG’nin de boy göstereceği turnuvada takımlar Intel Grand Slam puanları kazanabilir ve bu Liquid’i zor durumda bırakabilir.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum