Team Liquid, ESL Pro League Season 11 North America şampiyonu oldu

Team Liquid, ESL Pro League Season 11 North America şampiyonu oldu

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 13-04-2020

26 Mart tarihinde başlayan ESL Pro League Season 11 North America, dün gece oynanan final mücadelesi ile sonlandı. Uzun bir yolun ardından finalde karşı karşıya gelen Team Liquid ve Evil Geniuses ekiplerinden gülen taraf Liquid oldu.

Corona virüsü yüzünden maçların çevrim içi oynandığı ESL Pro League Season 11 North America, 17 günlük bir serüvenin ardından son buldu. 6 takımın katıldığı turnuvada, Liquid, 100 Thieves, Evil Geniuses ve MIBR gibi önemli takımlar bulunuyordu.

Avrupa liginin aksine Kuzey Amerika liginde az takım bulunması sebebiyle tek bir grup aşaması yaşandı. Grubu ilk 2 sırada bitiren Team Liquid ve Evil Geniuses direkt olarak Upper Bracket Finali’nde karşı karşıya gelirken, grubu üçüncü ve dördüncü bitiren Furia ile MIBR, Lower Bracket’ta kozlarını paylaştı.

Playoff’un ilk rauntında EG’yi 2-0 ile geçen Liquid ismini direkt olarak finale yazdırdı ve rakibini beklemeye başladı. Lower Bracket Finali’nde Evil Geniuses ve FURIA Esports karşı karşıya geldi. Rakibini 2-0’la geçen EG, bir kez daha Liquid’in karşısına çıktı. Bu kez finalde.

5 maç üzerinden oynana final serisine Liquid 1-0 önde başladı. Bunun sebebi ise takımın Upper Bracket’tan geliyor olması. Finalin ilk haritası EliGE ve arkadaşlarının seçimiyle Dust 2 oldu. Güçlü bir CT performansı gösteren Liquid, haritayı 16-11 kazanmayı başardı.

Bir sonraki harita olan Vertigo ise şampiyon için daha kolay geçti. Kusursuza yakın bir T performansı ortaya koyan Team Liquid, rakibini 3-0 ile egale etti ve şampiyonluğa ulaştı. Turnuvanın MVP’si EliGE olurken, Team Liquid $90,000’ın sahibi oldu.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum