Steel Tactics Esports, Dreamhack Sevilla'da mücadele edecek

Steel Tactics Esports, Dreamhack Sevilla'da mücadele edecek

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 03-12-2019

Dreamcup Portugal LoL şampiyonu Steel Tactics Esports, DreamHack Sevilla 2019'da mücadele etme şansını elde etti.

2016 yılının Mayıs ayında bir CS:GO takımı olarak yolculuğuna başlayan Steel Tactics Esports, 7 Temmuz 2019'da ESL CS:GO Türkiye Ligi'inde slot elde etti. 1 Eylül 2019'da offline olarak gerçekleşen turnuvuda yarı finale kadar yükselmeyi başardılar.  

Organizasyonun LoL ayağı Ekim ayında faaliyete geçti. Avrupa liglerini gözüne kestiren organizasyon, Dreamcup Portugal Season 4'ü kendine hedef olarak koydu. 

Tiago “Argonaut” Riscado, Jawdat “JunDat” Khanji, Dennis “Denzel” Lundcrantz, Filipe “MetroArcher” Dragovic ve João “Kamyta” Palma gibi isimlerle anlaşma sağlayan takım lige resmi olarak katıldı. Lig aşamasını 6 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile tamamlayan Steel Tactics Esports, Play-off’ta oynamaya hakkı kazandı. Play-off'larda ilk olarak Dynamic Elements Calamty’e karşı 2-0, daha sonra Karma Clan Esports’u ise 3-0 ile geçen ekip şampiyon olarak ligi tamamladı ve Dreamhack Sevilla'ya katılmaya hak kazandı.

13-15 Aralık tarihleri arasında İspanya’da gerçekleşecek turnuvanın ödül havuzu ise tam 100.000$. Ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek olan ekibimize şimdiden başarılar diliyoruz.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum