StarLadder Minor Elemeleri'nde ilk gün neler oldu?

StarLadder Minor Elemeleri'nde ilk gün neler oldu?

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

12 Haziran 2019 tarihinde başlayacak olan StarLadder Minor turnuvası için kapalı eleme aşamasının ilk günü geride kaldı. 16 takımın yer aldığı eleme aşamasında ikili eleme sistemi ve Bo3 formatı kullanıldı. Katılımcılar, karşılaşmalardan nasıl sonuçlarla ayrılmışlar, hep birlikte bakalım.

Heroic ile Tricked Esports arasında gerçekleşen karşılaşmada, yüzü gülen taraf Heroic oldu. İlk harita Mirage olarak seçildi ve Heroic 16-12 skorla öne geçti. İkinci harita olarak belirlenen Dust 2’de çok az farkla olsa da galip olan taraf Heroic oldu. Aldığı 16-14 skorla maçı bitiren Heroic, Tricked Esports’u Lower Bracket’a düşürdü.

CR4ZY ve Nordavind arasında gerçekleşen karşılaşmada ilk harita Vertigo, ikinci harita Dust 2 olarak belirlendi. Vertigo’da 16-11 skorla ilk galibiyeti alan CR4ZY, Dust 2’de durumu eşitlemek isteyen Nordavind’e izin vermedi ve 16-13 skorla ikinci galibiyete ulaştı. Böylece ikinci tura yükselen takım, rakibini de Lower Bracket’a gönderdi.

BIG ile Sprout arasında gerçekleşen karşılaşmada haritalar Overpass, Mirage ve Dust 2 olarak belirlendi. Temsilcimiz XANTARES’in de yer aldığı BIG ekibi, ilk harita Overpass’te 16-6 gibi açık ara bir skorla galip olan BIG, ikinci haritada galibiyete ulaşamadı. Sprout’un galip geldiği maçta, 1-1 eşitlik meydana geldi. Belirleyici maçta, aldığı galibiyetle rakibini Lower Bracket’a gönderen takım BIG oldu. Temsilcimiz XANTARES ise etkili performansıyla MVP seçilen isim oldu.

Fnatic ile Maknitude arasındaki karşılaşmada birçok kişinin favori takımı Fnatic idi. Taraftarlarının beklentilerini boşa çıkarmayan takım, rakibini Nuke haritasında 16-9, Mirage haritasında 16-4 mağlup etti. Üst tura yükselen Fnatic, BIG ile mücadele edecek.

Mousesports ile Virtus.pro arasında gerçekleşen mücadelede haritalar Nuke ve Train olarak belirlendi. İlk haritada kolar bir galibiyet alan mousesports, 16-6 skorla 1-0 öne geçti. İkinci haritada daha baskın bir oyun oynamaya çalışan Virtus.pro aldığı her skorun ardından mousesports engeline takıldı ve ikinci kez mağlup oldu. 2-0 skorla seriyi galip kapatan mousesports’un MVP seçilen ismi ise temsilcimiz woxic oldu.

Optic Gaming ile GamerLegion arasında gerçekleşen mücadelede haritalar Train ve Dust 2 olarak seçildi. İlk harita Train’de varlığını gösteremeyen GamerLegion, 16-5 skorla mağlubiyeti hanesine yazdırdı. Eşleşmenin favorisi olan Optic ise her iki haritada aldığı galibiyetle seriyi 2-0 kapattı ve rakibini Lower Bracket’a gönderdi.

Windigo Gaming ve Team Ancient arasında gerçekleşen karşılaşmada, Windigo favori görülse de beklentileri karşılayamadı. İlk harita Dust 2’de 7-16 gibi net bir skorla mağlup olan takım, ikinci harita Overpass’te 19-17 skorla Lower Bracket’a düştü.

Günün son eşleşmesinde taraflar North ve NoChance oldu. Taraftarlar North’un kazanacağına kesin gözüyle bakıyordu ve beklentileri karşılayan North bir üst tura yükselen takım oldu. Mirage ve Dust 2 haritalarında oynanan maçlar, North’un önce 16-13 ardından 16-9 galibiyet almasıyla sonuçlandı.


1 yorum
Username
Yasin Kaynarcı

Süper