Sprout, Oskar ile anlaştı

Sprout, Oskar ile anlaştı

Taha Göktuğ Taha Göktuğ 14-01-2020

Geçtiğimiz senenin son döneminde turnuva sezonu durulunca, Alman organizasyonu Sprout, tecrübeli nişancı Tomáš “oskar” Šťastný’i kadrosuna eklediğini duyurdu.

Sprout sosyal medya hesabından: “Sırp asıllı efsane nişancı Oskar, Sprout ailesine hoş geldin! Kadromuza böyle bir yeteneğin daha eklenmesi bizler için büyük bir onur. Ahoj Tomas, göster onlara!” paylaşımında bulundu.

Deneyimli oyuncu, geçtiğimiz senenin tamamında HellRaisers takımında bulunsa da katıldıkları turnuvalarda elle tutulur bir başarı elde edemedi. Oskar takımıyla oynadığı StarLadder Berlin Major turnuvasında ikinci turda üç yenildi alarak, turnuvaya erken veda etti.

Ne yazık ki bu turnuvadan sonra 28 yaşındaki deneyimli oyuncu zor bir sürece girmiş oldu. Yaşından dolayı pek oynama süresi bulamayan Oskar, bu dezavantajlarını avantaja çevirip çalışmalarını arttırdı ve Sprout takımının gözdesi haline geldi.

HLTV’ye yaptığı röportajda Oskar: “Gerçekten benim için zor bir dönemdi. Kendimden şüphe ettiğim ve bırakmak istediğim zamanlar oldu ama pes etmedim. Gelen bu teklif, benim oyuna dört kolla sarılmamı sağladı. Çok mutluyum.” dedi.

Oskar şimdi takımıyla beraber Almanya’nın Leipzig şehrinde yapılacak olan 2020 DreamHack Open turnuvasına hazırlıyor. Sizler de onu Ocak ayının 24’ünde takip edebilirsiniz.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum