Söylentilere göre Zews, Evil Geniuses ile anlaşmaya çok yakın

Söylentilere göre Zews, Evil Geniuses ile anlaşmaya çok yakın

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 10-04-2020

Geçtiğimiz ayı Brezilya temsilcisi MIBR’dan ayrılan 32 yaşındaki koç Wilton “Zews” Prado, söylentilere göre Amerika temsilcisi Evil Geniuses ile anlaşmaya yakın. Henüz kesinleşen bir şey olmasa da koça çok yakın olan kaynaklardan bu bilginin geldiği belirtiliyor.

2002’ye dayanan bir Counter-Strike kariyerine sahip olan Zews, CS:GO’da 2015 yılına kadar oyuncu olarak mücadele etmiş, 2015 yılında ise koç pozisyonuna geçmişti. 2016 yılında MIBR ile tekrar oyunculuğa dönen Zews, Brezilya temsilcisi ile birlikte o yıl 2 Major kazanmış ve daha sonra Team Liquid koçu olmak için takımdan ayrılmıştı.

Team Liquid’teki koçluk döneminde cs_summit 2 ve SuperNova Malta 2018 gibi turnuvalarda zafere ulaşan Brezilyalı, hiçbir büyük turnuvada başarı gösterememişti. Zews, 2018’in aralık ayında eski takımı MIBR’a koç olarak döndü. Brezilya temsilcisi ile IEM Katowice Major 2019’da ve IEM Sydney’de yarı finale kadar çıkmayı başardı.

Evil Geniuses, yakın zamanda koçları Chet “ImAPet” Singh ile yollarını ayırdı. 2019’da iyi bir ivme kazanan Amerika temsilcisi, yılın son aylarına doğru düşüşe geçmişti. Koçun takımdan ayrılmasının en büyük nedeni ise takımın iki önemli oyuncusu Peter “stanislaw” Jarguz ve Tarik “tarik” Çelik ile arasın problemler olması.

Evil Geniuses, ESL Pro League Sezon 11 Kuzey Amerika’da playoffları çıkmayı garantiledi. İlk rakipleri ise güçlü Team Liquid. Eğer takım bu seriyi kazanırsa, direkt olarak büyük finale gidecek. Eğer kaybederse ise MIBR – Furia mücadelesinin kazananıyla karşılaşacak.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum