Son Worlds şampiyonu FunPlus Phoenix, CS:GO sahnesine giriş yaptı

Son Worlds şampiyonu FunPlus Phoenix, CS:GO sahnesine giriş yaptı

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 15-03-2020

Asya takımlarının CS:GO arenasına olan uzaklığı bilinen bir gerçek. Fakat son zamanlarda bu gerçek yavaş yavaş değişmeye başlıyor. League of Legends’ta yakından tanıdığımız Gen.G Esports’un ardından, son Worlds şampiyonu FunPlus Phoenix de Counter-Strike Global Offensive takımı kurdu.

Worlds 2019’da G2 Esports’u 3-0 yendikten sonra şampiyonluğa ulaşan Çin temsilcisi, tarihinde ilk defa CS:GO sahnesine giriş yapacak. 2017’de kurulan takım, Danimarka merkezli Heroic takımının kadrosunu bünyesine kattı. Kadro şu şekilde:

  • Marco "Snappi" Pfeiffer
  • Casper "cadiaN" Møller
  • Johannes "b0RUP" Borup
  • Patrick "es3tag" Hansen
  • Martin "stavn" Lund
  • Frederik "LOMME" Nielsen (Koç)

Bu konu hakkındaki dedikodular, son 1 haftadır topluluk içerisinde konuşuluyordu. Resmi Twitter hesabından bir açıklama yapan FunPlus Phoenix ekibi, yeni kadrosuyla birlikte FLASHPOINT League’de kurucu üye olarak mücadele edecek. Ligde, Cloud9, Envy ve Gen.G gibi önemli takımlar da bulunuyor.

HLTV Dünya Sıralaması’nda 14. sırada bulunan eski Heroic kadrosu, 2019’un ekim ayından beri beraber oynuyor. Kadronun en eski üyesi ise 2017’de takıma katılan es3tag’di.

Beraber oynadıkları zaman içerisinde çeşitli başarılar elde eden yeni FunPlus Phoenix kadrosu, DreamHack Open Rotterdam 2019 ikincisi ve DreamHack Open Atlanta şampiyonu olmayı başarmıştı. Geçtiğimiz yılın son turnuvası EPICENTER 2019’a da katılan takım, Vitality’e elenerek 3. olmuştu.

Bu yıla iyi bir başlangıç yapmayan Danimarka merkezli kadro, FunPlus Phoenix formasıyla ilk mücadelesine saat 23:00’da Cloud9 karşısında çıkacak. Maç, BO3 üzerinden oynanacak.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum