Selam ben Apex Legend, mekanın sahibi olmaya geldim!

Selam ben Apex Legend, mekanın sahibi olmaya geldim!

Halil Ökü Halil Ökü 11-07-2019
Ücretsiz olarak piyasaya sürülen son nesil Battle Royale oyunu Apex Legends ..!

Piyasaya sürüldüğü ilk 8 saatte 1 milyon indirme alarak Fortnite’ın kırdığı rekoru eline alan Apex Legends beklenilen performansı tamamen karşıladı diyebiliriz. 8 farklı karakteriyle Titanfall haritasına hızlı bir giriş yapan ve EA Respawn studios tarafından geliştirilen Apex Legends 4 Şubat’ta ücretsiz olarak podyuma çıktı.

Şu an sadece 3 kişilik takımlar halinde oynanabilen Apex Legends, yakın zamanda gelecek modlara göz kırpıyor. Sunucuların kalitesi ve oyun optimizasyonun sorunsuz oluşu ilk günden aldığı bu başarıyı daha ileriye götüreceğinin sinyallerini veriyor. Minimum sistem gereksinimleri gayet makul olan Apex Legends, battle royale oyunlarından alışkın olduğum fps düşüklüğüne yer vermemeye kararlı.

3 kişi olarak sıraya giriyorsunuz ve sırayla açık olan 8 karakterden birini seçiyorsunuz. Seçim ekranındaki ortadaki üye atlayış esnasında sizin rehberiniz oluyor. Çok fazla sinyalleme sayesinde ‘’düşman nerede?-nereye atlayalım?-burada tehlikedeyim!” şeklinde iletişimi kolaylaştıracak takım içi konuşmalar yapabiliyorsunuz. 6 farklı silah türü bulunan oyunda silah türleri “ağır makinalı-hafif makinalı-otomatik silah-sniper-pompalı-tabanca” şeklinde ve her silah için 4 farklı derecede kostüm bulunmakta. Aldığınız öldürmeler sonrasında kazandığınız kutulardan çeşitli silah kozmetiklerine ve oyun içi paralara ulaşıyorsunuz. Oyunu bu kadar çok sevmemde ilk kutumdan düşürdüğüm legendary skinin etkisinin olduğunu düşünmüyorum ama :blush: easy anti cheat koruması olan ve uzun bir süre originin göz bebeği olacak bu oyunda fortnite gibi kozmetik üzerine bir gelir yapısı olacağı kesinleşti.

Battle Royale dünyasının en genç üyesi olmasına rağmen, büyüyünce ailedeki en kalıplı üyelerden olmaya aday Apex Legends’in gelişimi ve gelecek oyun modlarının oyunu nasıl etkileyeceği şimdiden merak konusu.

Oyunu indirmek için öncelikle origin indirmeniz gerekmekte ve üye olup ücretsiz bir şekilde origin kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

5 yorum
Username
Fethi Keskinbaş

bende

Username
Yiğit Efe Öklü

oynayacagim ben de

Username
Yiğit Efe Öklü

ama abim soyledi guzel oyunmua

Username
Yiğit Efe Öklü

apex daha oynamadim

Username
Furkan Duran

nice