Sangal Esports, Turkey5 kadrosunu bünyesine kattı

Sangal Esports, Turkey5 kadrosunu bünyesine kattı

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 28-04-2020

CS:GO arenasının Türkiye’deki en başarılı takımı olarak görülen Space Soldiers’ın devamı niteliğindeki Turkey5, son dönemlerde yükselen espor kulübü Sangal Esports bünyesine geçti. Duyuru, Sangal’ın resmi sosyal medya hesaplarından yapıldı.

2019’un haziran ayında sahneye adım atan Turkey5, 10 aylık bir süreç içerisinde ikinci organizasyon değişikliğini yapıyor. 2019 Ağustos’ta Birleşik Krallık merkezli espor kulübü Demise bünyesinde mücadele eden takım, bu forma altında çeşitli turnuvalara katılmış fakat aralık ayında kulüple bağını koparmıştı.

Demise ile yolları ayırdıktan sonra bir süre sessizliğini koruyan takım koçu hardstyle, ocak ayının başında kadroda değişikliklere gittiğini açıklamıştı. Space Soldiers zamanında tüm Türk CS:GO severlerin saygısını ve sevgisini kazanan oyun içi lideri MAj3R’i ve genç AWP oyuncusu l0gicman’i kadrosuna katan Turkey5, ngiN, paz ve beyAz iskeletini ise korumuştu.

Ekip, bu kadroyla birlikte çeşitli yurt dışı turnuvalarına ve ESL Türkiye Ligi’ne katıldı. ESL Ligi’nde lider durumda bulunan takım, ne yazık ki yurt dışı karşılaşmalarında istediği başarıyı yakayalamadı. Bu süreç boyunca herhangi bir organizasyon bünyesinde bulunmayan takım sonunda yeni evini bulmuş oldu.

2017 yılında kurulan Sangal Esports, Türkiye esporunun adım adım büyüyen takımlarından biri. Her geçen yıl daha iyiye giden ekip, geçtiğimiz yıl ESL CS:GO Türkiye Şampiyonası’nda kupaya ulaşan taraf olmuştu.

  • Engin "ngiN" Kor
  • Ahmet "paz" Karahoca
  • Engin "MAJ3R" Küpeli
  • Turkey Ekrem "l0gicman" Aydin
  • Anil "FURIOUSS" Bozdogan
  • Beyazıt "beyAz" Körpe (Yedek)
  • Canpolat "hardstyle" Yıldıran (Koç)

1 yorum
Username
Eren Şen

omg