S1mple, Twitch'ten ban yedi

S1mple, Twitch'ten ban yedi

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 30-07-2020

Twitch’in ban çekici, bu sefer yıldız CS:GO oyuncusu S1mple’a indi. Dün akşam profesyonel oyuncunun kanalının yasaklandığı ortaya çıktı. Oyuncu, durumla ilgili resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Bu S1mple’ın Twitch tarafından yediği ilk yasaklama değil. Yıldız oyuncu daha önce de yayında kullandığı sözlerde nedeniyle birkaç defa cezaya çarptırılmıştı. Fakat bu cezaların hepsinde neden belliydi ve yasaklama da geçici bir süre için geçerli olmuştu.

Şimdi ise durum biraz farklı duruyor. Sasha’nın söylediğine göre Twitch tarafı kendisine herhangi bir bildirimde bulunmamış. Oyuncunun attığı tweet’te ise Dr.Disrespect’e gönderme yaparak şunları söyledi:

“Şampiyonlar Kulübü, Twitch verdikleri kararın spesifik nedeninin benimle paylaşmadı. Bu zor zaman boyunca destekleyen herkese minnettarım. Ben banımın keyfini sürerken, siz de herkesin kolayca kazanabileceği muhteşem çekilişler yapan benim diğer yayınlarımın tadını çıkarabilirsiniz.”

Twitch’te profesyonel oyuncuların eski yayın görüntülerini yayınlayan ve bunu yaparken çekiliş yaptığını söyleyen kanallar bulunuyor. Bu problem uzun süredir mevcut ve Twitch’in bu kanallar üzerinde herhangi bir yaptırım yapmaması tepkilere yol açıyor. Profesyonel oyuncunun platformdaki geleceğinin ne olacağı ise hala belirsiz.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum