RAW, GTA Role Play'e Rakip Olamadı

RAW, GTA Role Play'e Rakip Olamadı

GTA’dan daha iyi olacak denilen ve günümüz yaşamını simüle etme çıtasını bir üst seviyeye taşımayı planlayan oyun RAW, geçtiğimiz günlerde dolandırıcılık şüphesiyle Kickstarter tarafından bağış sisteminden çıkarıldı.

RAW gerçek yaşamı simüle ettiğimiz bir MMORPG oyunudur. Oyunu kısaca özetlemek gerekirse başlangıçta 10 kişi ile boş bir haritada başladığımız ve kendi aramızda bir vali seçerek sonrasında da kararlar alarak bir yaşam alanı kurduğumuz bir oyun. Başlangıçta bize verilen harita boş olsa da GTA’nın 5 katı olacağı için zamanla dolacak ve bize güzel bir oyun hayatı vadedecekti.

Öyle ki bu oyunda itfaiye, polis, belediye çalışanları veya özel sektör ve bunlarla birlikte hırsız, dolandırıcı gibi gerçek hayatta da aslında olan birçok karakter yer alacaktı. Bunun yapılması ve sürdürmesi çok zor bir oyun olduğunun farkında olsam da duyduğumda acaba mı dedim fakat oyun geçtiğimiz günlerde Kickstarter’da 197.000$ kadar bir para topladıktan sonra bağış listesinden kaldırıldı ve bu gibi durumlar genellikle oyun anlattığını gerçekleştirmiyorsa yani kısaca bağışçılarını dolandırıyorsa gerçekleşiyor.

Tabii ki henüz kesinleşmiş bir durum olmamasıyla beraber Kickstarter bağışçılarına paraları geri ödeyecek ve bununla birlikte de zaten çok zor olan bir oyun (belki de hiç olmayan ya da çok önceden iptali belli olan) fonlanamayacağı için de kısacası iptal edilecek.

Bizler de yine GTA 6’yı beklemeye devam edelim ve kısa vadede kralın tahttan alınmasının zor olduğunu kabul edelim.

 


20 yorum
Username
Cem Tuna Yıldız

Fena

Username
Taner Mercan

Z

Username
Mustafa Pala

aga be

Username
Emrah Koyuncu

👌👌

Username
Umut Can Cubukcu

Z

Username
Yusuf Eren

lol

Username
Anıl Tatar

😄

Username
Mustafa Ünal

W

Username
Ahmet Özdemir

Scam

Username
Levent Tarık Şencan

j

Username
Ded Ede

jsjakxkxkso

Username
Deniz Ceylan

👍🏻

Username
Oguzcan Citak

Aslında iyi bir ekip bu fikri kullanabilirdi

Username
Umur Uyar

😍

Username
Ismail Tuğrahan Aydın

👍🏻

Username
Ogün Barış Sarıca

👍

Username
Semih Buğra Ersin

😂

Username
Tayfun Kır

🤔

Username
Çeçen Muhammed

Olama😱

Username
Asaf Fendoğlu

Töm