Pronax emekli olduğunu duyurdu

Pronax emekli olduğunu duyurdu

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Counter Strike: Global Offensive sahnelerinin başarılı oyuncusu Markus “pronax” Wallsten, sosyal medya üzerinden emekli olduğunu duyurdu.

27 yaşındaki Markus “pronax” Wallsten, profesyonel Counter Strike oyunculuğuna 2008 yılında başladı. 1.6 dönemlerinde başladığı kariyerine 2011 yılında 1 sene ara veren pronax, Global Offensive versiyonuyla 2012 Eylül’de Team X kadrosunda yer alarak sahnelere geri döndü. Ardından Digital Athletics, Fnatic, Team Ancient, Chaos Esports Club gibi takımlar da dâhil olmak üzere çok sayıda takımda yer aldı. Zirveye ulaştığı asıl dönem ise Fnatic ile geçirdiği 2 yıllık süreç oldu. Başarısını, takıma katkılarını sayısız şampiyonlukla tekrar tekrar kanıtlayan oyuncu efsane olarak tasvir edilmeye başladı. Son olarak 2019 Şubat’ta Team Ancient’a transfer olan oyuncu, transferinden iki ay sonra Nisan ayında takımdan ayrıldı ancak başka bir takıma transfer olmadı. Mayıs ayının sonuna geldiğimizde ise emekli olduğunu duyuran oyuncu 17 yaşında başladığı profesyonel kariyerini 10 yıl sonra 27 yaşında sonlandırdı.

Özellikle Fnatic takımında yer aldığı 2 yıl süresince sayısız şampiyonluk yaşamış olan oyuncu sosyal medyadan yaptığı duyuruda şu cümleleri kurdu:

“Bugün itibarıyla, rekabetçi CS: GO sahnesinden emekli oldum ve kariyerim boyunca beni destekleyen herkese teşekkür ederim.”

Oyunculuk kariyerini sonlandıran oyuncu, Counter Strike Global Offensive’den tamamen kopacak mı yoksa sadece oyunculuğa veda edip ilerleyen süreçlerde farklı alanlarda kendisini gösterecek mi henüz bilmiyoruz.


4 yorum
Username
Batın Bayrak

Baane

Username
Batın Bayrak

Baanr

Username
Mahmut Görgülü

Hehe

Username
MazLum ALar

Skkskd