Profesyonel oyuncudan üzücü haber

Profesyonel oyuncudan üzücü haber

Taha Göktuğ Taha Göktuğ 16-12-2019

Counter Strike Global Offensive dünyasında büyük hüzün… Geçtiğimiz saatlerde Imperial takımına henüz yedek olarak katılan 19 yaşındaki Matheus "bruttJ" Queiroz, tedavi görmek üzere gittiği hastanede durumunun kötüleştiği duyulmuştu. Takımının Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla oyuncunun vefat ettiği doğrulanmış oldu.

Geçtiğimiz hafta Imperial takımına belirli bir süre olmaksızın katılan Brezilyalı oyuncu, henüz takımıyla bir maça çıkmışken, sağlık sebeplerinden hastaneye kaldırıldı ve yerine paIN Gaming takımından Alef "tatazin" Pereira kiralanmıştı. Takımı sağlık sorunlarını açıklamama kararı alsa da ekranlara herhangi bir olay yansımadı.

Oyuncunun vefatından sonra, üzücü haberi takımı tarafından duyurulsa da ölüm sebebi hala açıklanmadı. Imperial sadece oyuncunun baş ağrıları nedeniyle São Paulo’da yer alan takım evinden ayrılıp ailesinin yanına Rio de Janeiro’ya gittiğini açıkladı.

Geçtiğimiz hafta oynadığı maç sonrası bruttJ: “Destekleriniz için çok teşekkür ederim, kısa süreliğine hastaneye uğrayacağım. Döndüğümde sabahlara kadar CS:GO oynamak için sabırsızlanıyorum.”dedi.

Genç oyuncunun takım arkadaşları ise sosyal medyadan taziyelerini paylaştı. Takım arkadaşlarından  Dener "KHTEX" Barchfield oyuncu için Twitter üzerinden: “Kesinlikle hayatımın en berbat günü. Matheus gördüğüm en yetenekli oyunculardan biriydi.”dedi.

Genç oyuncu bruttJ, kağıt üzerinde kasım ayından beri Imperial takımında görünse de, Brezilya ekiplerinden Reapers’ta CBS Sezon 1 turnuvası yarı finaline katılmıştı. Aynı zamanda ilk başarısını Gamer Club Master III turnuvasında gösterip birincilik yaşamıştı.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum